Wpis z mikrobloga

Myślę że tak ale to przyszłościowy temat, dopóki nie zdam oscp będę robił maszyny które mi się przydadzą do egzaminu. Później mam w planie zrobić filmiki z teoria i może filmiki dotyczące certów które mam może np przygotowanie do rhcsa albo rhce jeżeli będzie zainteresowanie.
@Futrzasty: W przyszłości tak ale nawet jeśli z aktualnych mi się uda coś rozwiązać to i tak będę czekał na przejście jej na retired żeby udostępnić i nie psuć innym zabawy. Na chwilę obecną robię te które robiłem wcześniej i te które wiem, że przydadzą mi się na egzaminie. Dzięki za konstruktywną krytykę jeżeli ktoś chciałby materiał nowszy i na pewno bardziej obszerniejszy to polecam kanał ippsec na yt na którym
@norther: Fajny kanał, zostawiam suba na zachętę ;D Sam również mam rozpoczęcie kanału na YouTube w planach w podobnej tematyce. Do jakiego egzaminu się przygotowujesz mireczku jeśli mozna wiedzieć? OSCP?
@Ulq_: Tak oscp starałem się wykorzystać okres pandemii na przejście kursu i teraz czekam na egzamin. Jeżeli będzie większa oglądalność to będę kontynuował i możliwe że zrobię o materiały tym czym się zajmuje: administracja linuxami głównie red hat(rhcsa, rhce, troubleshooting, hardening, satellite), vcenter/vmware, aws materiału mam w głowie sporo, gorzej z czasem:D
@norther: Szczerze mówiąc to bardziej do mnie przemawiają te pozostałe tematy, niż walkthrough z HTB, wydaje mi się ze po prostu jest ich juz bardzo duzo na YouTube. No ale mimo wszystko, powodzenia z OSCP, ja aktualnie robie CySa, chętnie podejdę do OSCP w przyszłości, jak mój przyszły pracodawca będzie chciał za niego zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)