Wpis z mikrobloga

No to zaczynamy #budowa #altanka
Wstępnie zrobiłem kosztorys drewna - byłem w tartaku. Konstrukcja oparta na słupach 12x12, poprzeczne 10x10 (nie pracują na zginanie tylko usztywniają konstrukcję + zastrzały. Jako podłoga będą płyty betonowe. Na ten moment wydałem 127zł (6x kotwy + wkręty), planowany budżet ~3500zł. Drewno ~2600. Chciałem dać na dach płyty OSB ale róznica miedzy płytami, a deskami to około 400zł. Na dach papa podkładowa + gonty. Pózniej wiadomo światło, gniazdka, stół (który też będę sam projektować). WYsokość ścian bocznych 2m, altanka 4x5.
Dzisiaj wyznaczyłem tylko teren i poziom. Miałem kopać ale zaczeło niemiłosiernie lać więc teraz piwkuję.
Załączam zdjęcia i polecam autorski tag #altankujzwykopem
Będę na bieżąco wszystko relacjonował.
#altanka #budowa #pergola #ogrod #drewno #projekt
przodowyryl - No to zaczynamy #budowa #altanka 
Wstępnie zrobiłem kosztorys drewna -...

źródło: comment_1595094401Ga4ax3cu7856m8uEPzluVq.jpg

Pobierz
  • 11
@przodowyryl: i to tylko w ziemię czy w jakimś suchym betonie?
a pod płyty betonowe zrywasz humus, nawozisz żwir, zagęszczasz /mieszasz z cementem i zagęszczasz (pamiętając o spadku) i układasz płyty betonowe czy inaczej?
dajesz wkońcu płyty czy deskowanie? na czym chcesz oprzeć deskowanie/płyty osb? (nie widzę płatwi)
@Evert: kopie dziury dodaje gruzu i zalewam betonem i wsadzam kotwę. Zasycha - przyjeżdża drewno i stawiam konstrukcję. Jeśli chodzi o dach - normalnie deski na krokwiach będą, na to papa i gonty. Jeśli chodzi o płyty betonowe - zrywam humus i wyrównuję, ubijam, sypię podsypkę (gruz/kamienie cokolwiek - pod obciążeniem ludzi nie ma problemu. W starej altance były płytki na gołej ziemi i wytrzymało 10 lat i 0 nierówności, tutaj
@przodowyryl: z płatwiami to trochę się wygłupiłem xd, w pracy mamy deskowanie z góry do dołu bo rozstaw pomiędzy podporami jest za duży na zastosowanie deskowania poziomego i tak też patrzyłem na ten daszek.
reszta mi się podoba, jak będziesz miał bardziej szczegółowy kosztorys to chętnie rzucę okiem
jakie jeszcze są wymiary altanki? po osiach słupków najlepiej
sam będzisz wykonywał połączenia ciesielskie?
@Evert: wymiary 4x5, z boku będą jeszcze płytki wypuszczone (na zdjęciach możesz zobaczyć) aż do skarpy - żeby grilla postawić czy leżak. Kosztorys jest w zdjęciach i jest dokładnie policzony. Połączenia nie będą skomplikowane - mam piłę elektryczną i kolegę z pilarką i ukośnicą :D