Wpis z mikrobloga

Jechał ktoś w ostatnich dniach pociągiem? Chciałbym wiedzieć czy wszystko już się normalnie odbywa, czy nadal obowiązują jakieś zasady typu co drugie miejsce wolne? Pytanie dotyczy polregio i pkpintercity.
#polregio #pkp #pkpintercity
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kysune: musisz mieć bilet z rezerwacją miejsca (intercity), upominają o maseczkach etc., ale ze stosowaniem się ludzi do tego tak średnio.
  • Odpowiedz
@sphinxxx: o jakich pociągach mówisz, bo kolega chyba pyta o PKP? Tu wreszcie normalnosć, bez miejscowki nie wsiadaj, więc skonczyly się tlumy na korytazach, że do kibla nie masz jak dojść z przedzialu.
  • Odpowiedz
@KrzaczekPl: pisałem w kontekście, że wszystkie miejsca zajęte. Ciekawe swoją drogą, czy po tym wszystkim zostawią ten przepis, czy wróci jazda bez miejscówek, bo faktycznie, komfort jazdy jest zupełnie inny jak każdy siedzi.
  • Odpowiedz
@sphinxxx: dobre pytanie. Dla mnie powinno być tak od dawna.

Druga fajna sprawa, że na trasie jaką ja jeżdżę - Rz-Wwa wrocily TLK i poczatki w pandemii byly dziwne, bo czeskie wagony jeździły, to idzie ewidętnie ku lepszemu ;)
  • Odpowiedz
@jan-kowalskiEN57 Relacji z Pendolino jest może z 10, jak jadę gdzieś indziej to już nie mogę jechać w spokoju? XD Gdyby równolegle do każdego IC jeździło EIP, to nawet słowa bym nie napisał.

W kontrze można by puszczać same wagony z miejscami stojącymi, gdzie tacy agenci jak ty, mogliby jechać bez miejscówki, tanio i na stojąco.
  • Odpowiedz