Wpis z mikrobloga

Cześć czy warto udać się po taki samochód? https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-xsara-1-4-8v-do-jazdy-bez-wkladu-zadbany-oplaty-na-rok-ID6D8t3L.html? Budżet 6/7k
Oczywiście jest to mój 1 zakup jako iż wiem że Japońskie rdzewieją a 1.9 nie zniszczalne Tak nic nie wiem np o Citroenach i o ich silnikach. Niby można poczytać, ale dobrze jest też wiedzieć od kogoś kto miał z nim doświadczenie.
Praktyczne pytania czy do 300k da radę. Jak z rdzą i jak często trzeba robić zawieszenie. Oraz czy ma on jakieś swoje słabe punkty.
#citroen #mechanikasamochodowa #samochody #pierwszeauto
  • 3
@Spodniegdziekupic: dla mnie to wygląda na samochód od handlarza który skupuje wszystko jak leci. To są najczęściej auta które mają lecieć na szrot a właścicielowi się bardziej opłaca sprzedać handlarzowi bo ma odbiór za darmo i 50 zł więcej. Handlarz przekręca licznik, pośle na porządne sprzątanie za 2-3 stówki i sprzedaje 2 tysie drożej.
@Spodniegdziekupic: jak masz 6 - 7k pln to szukaj bardziej w klasie B czegoś z klimą, powinieneś ogarnąć sobie jakieś clio 2 ph2 ale szukaj z pięcioma furtkami bo 3D są podatne na korozję progów od środka i sprawdzaj czy nie ma wody w bagażniku - łatwo to naprawić a zawsze to argument do zbicia ceny.