Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dziubaster: tak, jestem specjalistą, 20cm to 2x mniejszy strumień ciepła niż przy 10cm. Tak jak pisałem zobacz na koszt całej pracy. Dokladajac np 15% kwoty do całej operacji ocieplenia zyskujesz 2 razy mniejsze straty. Czy sie opłaca to zależy. Nawet jeśli się opłaca to niekoniecznie warto robić. Np gruby mur, ograniczona szerokość działki. Jeśli już grafit to nie ten 0.031 tylko 0.033. Ten lepszy jest nieopłacalny pod względem energetycznym ale inne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: każdy 1cm daje. Tylko warto zwrócić uwagę na to gdzie mamy straty bo jeśli kładąc 15cm ściany będą traciły ogólnie 20% całego ciepła to zmiana na na 20cm da nam tylko ~4% oszczędności na ogrzewaniu względem tych 15cm. Może taniej wyjdzie dołożyć do okien albo pod dach.
@miroslaw_anonowski: Właśnie mi się przypomniało jak typ chciał zwrócić roczny styropian grafitowy zamawiany specjalnie dla niego (większy format płyty) bo "mu zostało" xd. Jak mu odmówiliśmy to się obraził pod nosem i gdzieś wygrzebał numer do producenta i się u nich żalił że został "nieprofesjonalnie" obsłużony. Jakby producent miał cokolwiek tutaj do gadania

Jak się takie rzeczy zamawia to się liczy dokładnie a nie potem płacz że został prawie tysiąc w
@Dziubaster: skończyłem technikum budowlane + robiłem troche w budowlance gościu ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym jak mówiłem u siebie daliśmy 40 grafitowe i czuć różnicę mimo że nie jest idealnie bo we 2 robiliśmy. No ale fakt, jakikolwiek styropian a brak to jest niebo a ziemia