Wpis z mikrobloga

Ostatnio wyświetlił mi się komunikat o przepalonej żarówce postojowej, z tyłu, wymieniłem wszystkie trzy u mechanika, bo nie chciało mi się ściągać tej lampy całej samemu, poza tym nawet nie miałem jak odkręcić tego plastikowego motylka, tak był dokręcony. Mechanik wymienił, sprawdziłem, działa. Wróciłem do domu, zjadłem śniadanie, schodzę do samochodu, odpalam, znowu ten sam komunikat, wychodzę, #!$%@?, znowu nie świeci... O co może chodzić? (niedawno miałem czyszczone wszystkie styki bo komp wariował, jak włączałem kierunek, wyświetlał że przepalona żarówka hamowania, jak hamowałem krzyczał że przepalony kierunkowskaz) pacjent to #peugeot407 #peugeot #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 14
@iwunio: 407 ma wadę fabryczną (tak jak spora grupa francuzów z tamtych lat) w postaci zbyt cienkiego przewodu masowego w tylnej wiązce świateł. Problem znany, łatwy w naprawie i tani. Koszt zrobienia tego samemu to 50 groszy i pół godziny swojego czasu. Trzeba przylutować dodatkowy przewód na masy w lampie i przykręcić go do karoserii.
@iwunio: Jak rozłączysz kostkę od lampy to pin od przewodu masowego prawdopodobnie będzie nadtopiony. W skrajnych przypadkach wtyczka i gniazdo stapia się w jeden kawałek plastiku i trzeba go wycinać. Po prostu powierzchnia styku masy we wtyczce jest zbyt mała i się nagrzewa, ktoś to źle zaprojektował.
@Wompierz: no i już wszystko rozumiem, dziękuję :) jeżeli to nie problem to mam jeszcze jedno pytanie, aktualnie mam wstawione to radio z wyświetlaczem i nawigacją, ale nie było ono seryjne, tylko wstawił je inny właściciel, co za tym idzie nie mam tej wtyczki aux w schowku, wiesz co muszę zrobić żeby mieć możliwość podpięcia telefonu do radia w ten sposób? nagrywane płyty średnio się sprawdzają, a oryginalnych nie chcę do
@iwunio: Rodzajów radia z wyświetlaczem było kilka, także aftermarketowe. Jeśli w samochodzie nie ma zestawu bluetooth to z tyłu radia powinny być 2 wolne gniazda AUX. Jedno z nich trzeba będzie aktywować i zależnie do tego co chcesz osiągnąć to można podłączyć przewód AUX (taki z odpowiednią wtyczką kosztuje kilka zł na Allegro, ale nie wiem jak z ich ekranowaniem) albo moduł bluetooth (koszt 40-60 zł). Można także zakupić emulator zmieniarki,
@Wompierz: aktywowałem już złącze aux, przy przełączaniu źródeł, przyciskiem "source", oprócz radia i cd, pojawia się opcja aux, więc jak wyjmę radio to z tyłu będzie tam zwykła wtyczka cinch, czy potrzebuję jakiejś magicznej przejściówki?