Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #peugeot #minicooper #bmw #citroen Mirki jest tu jakiś mechanik? A może ktoś kto ma doświadczenie (te złe też) z w/w marek z silnikiem 1.6 vti. Mam peugeot z tym silnikiem i wypada zapłon. Losowo, na różnych cylindrach. Mam taki zwykły obd i na tym tylko czytałem błędy. Świece wymienione, cewki sprawdzone. Jak odpalam obroty falują, szarpie silnikiem. Włączają się wentylatory na max. Jak odepnę wtyczkę z czujnika faz rozrządu to zaczyna pracować "normalnie". Ale z tego co czytałem to dlatego, że wtedy podaje paliwo na wszystkie cylindry a nie sekwencyjnie (czy jakoś tak). Przejrzelem już chyba wszystkie fora internetowe i nie gdzie nie ma odpowiedzi. Najczęściej wymieniają zużyty rozrząd. Ale bywa że po wymianie nadal jest wypadanie zapłonu. Ja się i tak szykuje na wymianę kompletnego rozrządu. Ale może ktoś coś wie na temat tej wady? Niemożliwe, że tak popularny silnik i nie ma informacji o naprawie. Dzięki.
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@salvador5000: to bzdury przeczytałeś. Nawet piziol w serwisowce opisuje ten silnik jako podwyższonego ryzyka z nakazem częstszej wymiany oleju. Rozrząd + krzywki valvetronica złom.
Jak z tych silników zlewa się olej to tak #!$%@? beną że szkoda gadać
@Crow7422 byłem u takiego jednego co zajmuje się Francuzami i znany w okolicy z ogarnięcia peugeot. Gość wiele lat przerobił w ich serwisie teraz ma swój warsztat. Gadałem z nim to mówi: ciężko stwierdzić. Zacząć od rozrządu a jak nie pomoże szukać dalej. Na koniec stwierdził, że sprzedać. Tylko teraz ani jeździć ani sprzedać taki #!$%@?. W środę jestem umówiony już z mechanikiem. Zaczniemy od wymiany kompletnego rozrządu, pomiar ciśnienia sprężania, płukankę
@ScaRRyMaN nie wiem. Sam olej sobie wymieniam co 10tys i nic takiego nie zauważyłem. Oleju max 0.5l dolewki między wymianą. Ale tak, czytałem że lubią olej. Jeżdżę nim od 3 lat i nic się nie działo. Aż do teraz. Właśnie rozrząd chce komplet wymienić.
@ScaRRyMaN no właśnie wiele wpisów na internetach sugeruje te nieszczęsne fazy rozrządu. Chyba zacznę od wymiany tego kompletu rozrządu i jak to nie pomoże to szukam dalej. Wkurza wizja mnie wymiana połowy auta bez usunięcia problemu.
@ScaRRyMaN spróbuję znaleźć jakieś info na ten temat. A myślisz, że rozrząd wymieniać? Zrobiłem ponad 40tys. Rozrząd nie wiem czy był kiedykolwiek wymieniany. Auto obecnie ma prawie 180tys ale też niewiadomo czy aby to prawda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skretu: koniec końców rozrządu nie robiłem. Wymieniłem sondę lambda (był błąd), komplet świec i jedną cewke bo też pokazywał jej błąd, uszczelkę pokrywy zaworów bo ciekła i zalewało olejem gniazdo tej cewki i miała przebicia, czy po prostu się uszkodziła (jakoś tak mechanik określił) i się uspokoiło. Pojeździłem jeszcze z pół roku i zmieniłem samochód.
A jaki masz silnik? Jakie auto? Jakie problemy?