Wpis z mikrobloga

Ostatnim czasem trochę się ulałem. Ślęczenie przed komputerem i masa słodyczy dała efekt bojlera na moim brzuchu, który przy szczupłej budowie ciała wygląda paskudnie. Wstydzę się tego strasznie a maskowanie tego efektu jest ciężkie w upalne dni kiedy nie mogę nosić bluzy. Chce coś z tym zrobić i wpadłem na pomysł, że odstawię na miesiąc kompletnie słodycze. Tzn takie jest założenie ale może inaczej powinienem do tego podejść? Przeważnie opycham się chipsami, batonami, żelkami a to wszystko zazwyczaj popijam energolami, colą albo innymi słodkimi napojami. Może tylko którąś z tych rzeczy odstawić albo ograniczyć aby ten nieszczęsny brzuch zniknął? Chce widzieć efekty. Może ktoś miał podobny problem i doradzi jak się z nim uporać a wiem, że jest tutaj sporo osób, która na pewno również boryka albo borykała się z takimi problemami. Z góry dziękuję.
#mirkokoksy #silownia #ulaniecwracadozycia #pomocy #slodycze #dieta
  • 9
@jagged: myślalem, że to one są kluczowym problemem bo przez cale zycie byłem mega szczupły i w około rok z dupy ulałem sie tak jak nigdy a tak naprawdę nic się nie zmieniło w tym co robię i jem wiec w nich pokładam winę
@1kBona9Fides7: Rachunek jest prosty - żeby schudnąć musisz zjadać mniej niż Twój organizm potrzebuje w przeciągu doby. Policz swoje zapotrzebowanie (google - "kalkulator bmr"), odejmij od tego 500 kcal i zobacz ile powinieneś zjadać, żeby chudnąć. Później policz ile kalorii miały Twoje słodycze i energetyki, zobacz czy wyjdzie >= 500 kcal. Jeżeli tak, to wystarczy odrzucić te słodycze. Jeśli nie to musisz zrezygnować z czegoś jeszcze.
@1kBona9Fides7: Po Twoim wpisie widać, że nie schudniesz. Odstawisz te słodycze na miesiąc (jeżeli w ogóle dasz radę) i co? Po miesiącu wrócisz do takiej diety i znów powiększysz bojler?

Odstaw śmieciowe jedzenie, energetyki i colę możesz zostawić jeżeli zamienisz na wersję zero (są bezcukrowe monsterki i blacki na pewno są). Jak masz szczupłą budowę ciała, to niestety, musisz się pilnować, bo będziesz źle wyglądał jak się zapuścisz. Jeżeli jesteś mało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1kBona9Fides7: ło stary, musisz zmienić przyzwyczajenia. Jak masz budżet to najlepiej dieta pudełkowa i zero ponad to. Jak nie masz to przepisy z neta i sam gotujesz żeby się kalorie zgadzały.
Jak nie umiesz/nie lubisz/nie masz czasu gotować to zostaje ci kurczak i warzywa na patelnię, ale szybko może ci się przejść.
Jak zaczniesz odstawiać śmieci to będziesz czuł na początku spory głód, ale szybko się przyzwyczaisz.
Generalnie musisz trzymać niski