Wpis z mikrobloga

Mandat za naruszenie obowiązku korzystania z chodnika art. 97 kw. Lwowska, Kraków. 50zł

Zwykle tylko ten kawałek jadę jezdnią poniważ samochody stoją na poboczu i jak by szedl pieszy z na przeciwka to na czołowe. Kiedy w końcu uregulują te przepisy ? Bo ja już nie wiem jak mam jeździć, za jazde po ścieżce rowerowej też jest mandat.

#krakow #hulajnogaelektryczna #xiaomi #m365 #m365pro
  • 14
  • Odpowiedz
@rajkes: w teorii w większości taka jest na ten temat opinia, ale bardziej traktuj siebie jako gość na chodniku i to ty miej oczy dookoła głowy i uważaj na pieszych
  • Odpowiedz
@lucash9: a czysto teoretycznie, co grozi w przypadku nie zatrzymania sie do kontroli jadac hulajnogą elektryczną ? Na hulajnodze jesteś jak pieszy wieć co ucieczka pieszego ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
motorower

@rajkes: znany mi jest jeden przypadek, z czasów kiedy hulajnogi nie stały na każdym rogu ulicy w większym mieście, a tamta hulajnoga była większa i mocniejsza niż typowa M365.
Większość sytuacji o których ostatnio słyszałem to decyzja była jedna - pieszy. Nawet żona jednego z Mirków zderzyła się z rowerzysta, tzn on wpadł w nią, wszyscy sąd, policja, prokuratura potwierdziła - pieszy.
  • Odpowiedz
Ogólnie wydaje się jakby chroniący i służący jakiejś sraczki dostali ostatnio. Na Piastowskiej ich kilka razy widziałem jak zza krzaka łapali rowerzystów, na Bernatce niedawno jakiś Mirek meldował łapanki. Ja tam mogę osrać hulajnogę i wsiądę w auto, ale to jak wszyscy tak zrobią to szybciej będzie piechotą.
  • Odpowiedz
I żeby było zabawniej to ostatnio miałem zdarzenie na chodniku wlaśnie, gość mnie potrącił jak sobie w lewo skręcał. Gdybym jechał ulica jak zawsze to pewnie nic by się nie stało. Unikam jazdy po chodniku jeśli tylko mogę, ale cóż jak trafisz na pryncypała to dostajesz 50zł i tak jak @rajkes
  • Odpowiedz