Wpis z mikrobloga

Mirki chciałem zacząć obrabiać materiał (GoPro 8, 4k 60 FPS) w programie #hitfilm. Jednak po imporcie plików we viewerze mam sam głos bez obrazu nagrania. Filmiki w 4k 30 FPS pojawiają się normalnie. Poczytałem, że chodzi tutaj o kodowanie i wspieranie/ nie wspieranie pewnych formatów przez pewne pogramy (w tym hitfilm). Jest program "Handbrake", który służy do enkodowania materiału i dzięki niemu w pewnym stopniu mogę używać nagrać. Jednak program wyrzuca film w UHD z mniejszą rozdzielnościa + jest to bardzo czasochłonne. I teraz moje pytanie, czy jest jakiś inny sposób, żeby pracować bez większych zamian na tych plikach bezpośrednio już w hitfilmie? Konwertowanie wszystkiego wydaje mi się totalnie bez sensu do tego po co mam nagrywać w 4k skoro i tak później będe musiał to zmiejszać na biedniejszą rozdzielność...
#filmowanie #filmmaking #montowanie #montazvideo #kamerowanie #video #montazfilmow
  • 4
@Kermii: praca w DaVinci głównie opiera się na karcie graficznej im lepsza tym lepiej się pracuje. Z drugiej strony, jest jeszcze kwestia samego kodeku. Dopiero intel od szóstej generacji wzwyż oferuje jego pełne wsparcie przy kodowaniu i dekodowaniu co może wpływać na podgląd materiałów.