Wpis z mikrobloga

Ej jaki wiek według was jest spoko na staranie się o dzieciaka i nie jest traktowane źle? Bo mam 23 i myślę o dzidzi

Pytam poważnie bo w końcu ogarnęłam zdrowie i mam zielone światło od lekarza ale kurde XD mam 23 lata i tak trochę nie wiem czy nie spierdziele sobie życia jako dziecko wychowujące dziecko

Coś o nas: Mam stałego niebieskiego, ja i on po prestiżowych studiach, , pracuje, mam bardzo dobre warunki mieszkaniowe, tata otworzył ostatnio drugą kancelarię z moim teściem, auto w leasingu, oboje iPhone 11, jeszcze w tym roku kupujemy działkę i mamy zamiar się wybudować do 10lat bo ogarniamy ekipę, więc te kwestie jak najbardziej spełnione

ah wiem że jest tu milion ludzi nie lubiących gowniakow i bardzo ciekawi mnie wasza opinia więc here we go :-)))

#pytanie #zwiazki
źródło: comment_1595912969NyK96ZSZccCt9wOoHwEOy7.jpg

Waszym zdaniem

  • To dobry czas na dziecko 39.0% (795)
  • To zły czas na dziecko 61.0% (1244)

Oddanych głosów: 2039

  • 98
@jmuhha: Jeśli to nie bait i macie wszystko poukładane i oboje chcecie to bym sie nie zastanawiała. Nie ma co ukrywać, że im później, tym gorzej, lekarze mówią, że do 26lat to najlepszy wiek na pierwsze dziecko. No i rodzice młodzi, więcej werwy, potem lepszy kontakt z dzieckiem jak jest mniejsza różnica wieku. Powodzenia :)
@jmuhha: Na samym początku skupiłbym się na sobie. Tzn Ty i niebieski. Czy jesteście dziecmi, czy dojrzałymi ludźmi. Czy macie jakieś braki wewnętrzne, dlaczego ze sobą jesteście, co macie z tej relacji. Jak z poczuciem wartości. Czy znacie siebie, i mam namyśli niebieski czy zna siebie i czy ty znasz siebie.

Dopiero potem można patrzyć na status materialny, ale wyznacznikiem do bycia rodzicem jest przede wszystkim to kim jesteście.
Widzę że
@jmuhha: Zastanów się czu jesteś gotowa na kilka lat 100% podporządkowania i opiekowania się małym człowiekiem. Dziecko to koniec imprez do pozna, spontanicznych wypadów, jak znajomi nie maja dzieci to automatycznie też rzadziej się będziecie widywać. Też ważne czy z niebieskim się juz nasyciliscie sobą, bo potem przez pierwszy rok, seksu będzie dużo mniej. Także kwestia jest taka jak bardzo Ci będzie tego brakować, jeżeli czujesz, ze bardzo to na dziecko
@jmuhha: jeśli to nie zarzutka, to poczekaj do czasu gdy nie będziesz musiała o takie rzeczy pytać na portalach internetowych, sama znasz siebie najlepiej, sama wiesz co jest dla Ciebie dobre więc bez sensu jest pytać o to co zrobić
@jmuhha: ja tam zazdroszczę wszystkim dziewczyną z lo które zaszły w wieku 17-18 lat i zostały z partnerami - dlaczego? A bo pomoc rodziców (bo przecież to dziecko!), gówniaki mają już po 12 lat i nie trzeba ich doglądać - więc teraz spokojnie sobie studiują, pracują realizują się - gdzie ja w kwiecie wieku (30 lat) muszę zajmować się gówniakiem i walcze o każdy skrawek życia i snu.
@jmuhha: najlepszy 28 lat. Nie słuchaj #!$%@?, że po 30 roku zycia albo koło 40. Zadna para nie przyznaje się do porażek i ile razy poroniła we wczesnym okresie albo ile się starają. Zazwyczaj ogłaszają nowine jak już widać brzuch.
najlepszy 28 lat. Nie słuchaj #!$%@?, że po 30 roku zycia albo koło 40.


@rafal-heros: najlepszy to taki, w którym się świadomie jest na to gotowym, a nie ma/nie ma bo tak wypada czy naciska nasze otoczenie.

Od 30 roku życia organizm kobiety staje się coraz mniej zdolny do ciąży, więc to też warto brać pod uwagę.
@jmuhha: z czystej ludzkiej ciekawości - po jakich prestiżowych studiach można być w wieku 23 lat?
bo w zasadzie wszystkie jakie znam wymagają specjalizacji/aplikacji/uprawnień które to dopiero otwierają furtki i możliwość praktykowania w zawodzie wyuczonym co wiąże się z mniejszym czy większym prestiżem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: jak #!$%@? w ogóle możecie skazywać małą istotę na egzystencję w świecie gdzie jeszcze nie było premiery iPhonea 12 który będzie jeszcze bardziej emejzing

2/10 bo odpisałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: powiem tak... Wiek #!$%@? na dziecko ale patrząc po sobie (33lata kiedy się młody urodził) nigdy na to się nie jest gotowy.
@jmuhha: mam iPhone 11 Pro i 30 tys. zł oszczędności w wieku 23 lat, ale jestem gejem, czy mimo to muszę zrobić dziecko z powodu posiadania takiego telefonu? Pilnie proszę o odpowiedź.
@lukrecjowy_jez myślę to nie ma znaczenia ile masz lat - jak chcesz zrozumieć dziecko to dokonasz takich interakcji żeby zrozumieć o co mu chodzi, imo bardziej to zależy od charakteru rodzica
oboje iPhone 11


@jmuhha: czas na dziecko świetny, warunki również, ale po tym tekście to mam dziwne wrażenie, że dla dobra społeczeństwa i świata byłoby lepiej gdybyś dzieci nie miała :)
@jmuhha: Jeśli się czujesz na siłach,to czemu nie. Każdy ma prawo mieć dziecko,kiedy chce. Osobiście uważam,że bliżej 30 to norma (sporo moich znajomych w tym wieku nie ma jeszcze dzieci). No i to jest kwestia wychowania,a nie iPhone:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: dobry czas, najlepiej na dwa - trzy pod rząd. Dlaczego? Bo nie będziecie starymi dziadami jak dziecko będzie wchodzić w dorosłość. Będziecie z nim mieli lepszy kontakt i będziecie mu mogli więcej pomoc niż gdy np. ono będzie mialo 20 ia wy 60