Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #budownictwo

Część
Jesteście w stanie doradzić jakie mieszkanie wybrać z 4 zaznaczonych? Mam do wyboru rogowe lub w środku, inny rozkład pomieszczeń, nie wiem za bardzo z której strony jest słońce w ciągu dnia ale może doradzicie mi plusy i minusy tych 4 mieszkań. Dodam że są to mieszkania na 1 piętrze, wszystkie takie same dwu pokojowe, jedne mają salon z kuchnią inne oddzielnie wszytko, w jednych jest wanna w innych kabina prysznicowa. Mieszkania są TBS więc wygląd dokładnie jak na obrazku
Pobierz
źródło: comment_159594481553GfFMgPBu1SPzfYWBicKC.jpg
  • 20
@Kaolin28: ja bym na Twoim miejscu wybrał mieszkanie te środkowe. Kuchnie przeniósł do salonu i miał dwa pokoje oraz salon z aneksem kuchennym. Chyba że potrzebujesz tylko 1 sypialnie to praktycznie nie ma większej różnicy między reszta mieszkań tylko strony świata
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaolin28: już Ci tłumacze. To mieszkanie jednostronne. Jeśli jest od północy to znaczy, że okna wychodzą na północ. Słońce nie świeci Ci prosto w okna. Ma to taki minus, że jest nieco ciemniejsze. Ma to również jeden ogromny plus. Nie nagrzewa się mocno od słońca. Przerabiałem na wynajmie już mieszkania od wschodu, zachodu i południa. Wszystkie jednostronne - tzn wszystkie okna wychodzą na tę samą stronę budynku. W wszystkich trzech latem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LeniwiecPracoholik:

Słońce nie świeci Ci prosto w okna. Ma to taki minus, że jest nieco ciemniejsze.


Bardzo duży eufemizm. Słońce nigdy nie świeci ci do środka (może krótko tuż na samym początku i końcu dnia, tylko latem) i mieszkanie jest cały rok ciemną norą, w której nie palisz światła cała dobę tylko przy bezchmurnym niebie.

Dobre na sypialnię oraz biuro, ale do mieszkania niezbyt

@Kaolin28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PatrznaSerce: nie, bo masz wiele podłużnych prostokątnych budynków gdzie powiedzmy od czapy 80% mieszkań ma okna na wschód albo zachód, pozostałe 10% północ i 10% południe

Pytanie czy inne budynki które nie mogą tak stać kompensują budynki potawione w takiej orientacji
@Kaolin28: to tak: najistotniejsze są tu strony swiata, bo wtedy możesz dobrać nasłonecznienie wg. Własnych upodobań. Ważne jest też otoczenie: czy któreś jest od podwórka albo od ulicy. Jeżeli chodzi o sam układ to środkowe ma wydzieloną kuchnie a reszta aneksy, ale ma bardzo ważna wadę czyli okna tylko od jednej strony więc nie jest łatwo przewietrzalne w odróżnieniu od pozostałych narożnych. Osobiście wybrałbym to narożne które sytuowane jest od pd-zach