Wpis z mikrobloga

Jestem świadkiem na ślubie mojego znajomego. Razem ze swoją wybranką biorą ślub kościelny, który odbędzie się w sobotę. Od początku wiedzieli, że nie po drodze mi z bogiem i tym bardziej kościołem, ale mówili, że nawet nie trzeba być wierzącym, by być świadkiem, więc powiedziałem, że spoko.

Dzisiaj oświadczyłem, że nie zamierzam klęczeć, ani się modlić, ani odbywać żadnych rytuałów kościelnych, zgodnie z moimi przekonaniami i tu zaczęły się problemy. Dołączam screena ;)

#wesele
Pobierz
źródło: comment_15959659790dZTjywL7IJK7HovAXiW4c.jpg

Jak powinien postąpić?

  • Dostosować się i robić to co inni w kościele 78.3% (5476)
  • Siedzieć jako niewierzący w roli świadka 21.7% (1520)

Oddanych głosów: 6996

  • 214
@FirstWorldProblems jeżeli nie wierzysz to co to za problem sprawić im przyjemność i klęknąć? Chyba nie jest tak, że wyznajesz jakąś ideologię zabraniającą ci tego? W skrócie: jesteś ateistą czy antyteistą który musi każdemu pokazać jaki to jest niewierzący?
Nie mozesz poudawać ? Jak nie umiesz tańczyć to tez improwizujesz czy podpierasz sciane ? Kościół jeszcze w trakcie podpal ze to niby takie anty jestes, bo co sobie pomyślą o tobie. Problemy dzisiejszego świata
@FirstWorldProblems Mirku, byłem świadkiem na ślubie kościelnym mojego przyjaciela. Kiedy zapytał mnie, czy chcę, odpowiedziałem że jasne, ale jestem niewierzący i nie znam obrzędów. Powiedziałem, że z szacunku do wiary wstanę, jak wszyscy wstaną, siądę, jak usiada, ale nie klęknę, jak będą klękać. Po prostu siądę na swoim miejscu. I on i jego obecna żona nie mieli z tym problemu. Przed samym ślubem ksiądz zapytał tylko, czy świadomie biorą na świadka kogoś
@helga-von-klusken: @Roneth: Właśnie nie jest wszystko jedno jak się jest ateistą. Jeszcze w szkole wierzący koleś mnie namówił łapówką do pójścia do kościoła (kebab xD) i poszedłem. W klękanie czy inne pierdoły się nie bawiłem. Komuś to może nie przeszkadzać ale raz: nie będę klękał i się w tym samym czasie modlił do Jowisza, bo to profanacja kościoła. Dwa: kwestia własnej godności, dla mnie osobiście symboliczne klękanie przed wymyślonym bóstwem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FirstWorldProblems: korona Ci z głowy nie spadnie jak tam wejdziesz i dwa razy klekniesz, modlić na głos nikt Ci nie każe Mordo, kumpel Ci dobrze napisał że jego żonie będzie przykro najbardziej. Zgodziłeś sie, to sie dostosuj i nie rób z siebie błazna na czyjejś ceremoni.
@FirstWorldProblems co tu się dzieje w komentarzach XDDDDDDDDDDD mają takiego świadka jakiego chcieli, jak ja świadkowalam to wyraziłam na co się zgadzam a na co nie. Nie rób nic wbrew sobie, popsujesz komuś dzień bo nie klekniesz tylko będziesz siedział kek XDDDDDDD I właśnie widać to co uwielbiam, nie ważne poglądy świadka tylko jak to na zdjęciach wygląda i co ludzie powiedzą, echhhhh