Wpis z mikrobloga

#xkom #lenovo #komputery #laptopy

@x-kom jak to jest, że sprzedaliście mi wadliwy sprzęt, który oddałam Wam do serwisu, wrócił nie dość, że nie naprawiony to jeszcze z uszkodzonym touchpadem, w dokumentacji piszecie, że przywrócono ustawienia fabryczne, mimo że na laptopie dalej jest ustawiona przeze mnie tapeta i pin, Lenovo twierdzi, że nie może wywołać usterki mimo, że na wykopie mi doradzono jakie testy zrobić żeby usterka wyszła, a ani Wy ani serwis Lenovo nie potraficie jej wykryć? Na mojego maila, że chce zwrotu pieniędzy za wadliwy sprzęt który mi sprzedaliście dostaję odpowiedź, że mogę ponownie oddać laptopa do serwisu. I co mam tak w kółko oddawać nowego laptopa do serwisu na miesiąc za każdym razem aż skończy się gwarancja czy może tym razem się poświęcicie i przywrócicie mi system do ustawień fabrycznych żebym nie miała dowodu na to, że nawet go nie uruchomiliście?
  • 15
@edcba oddaj na rękojmię. Mają wtedy 14 dni na diagnozę, jak usterka się powtarza to możesz odstąpić od umowy kupna co się wiąże ze zwrotem pieniędzy. Z lenovo nawet nie rozmawiaj. Kupiłaś od xkom i tam oddaj sprzęt na podstawie niezgodności z umową.
Zgodnie z art. 8 ustawy prawo do odstąpienia od umowy powstaje w konkretnych sytuacjach. Przede wszystkim odstąpienie od umowy będzie możliwe wtedy, gdy żądanie naprawy lub wymiany będzie niemożliwe
@lukaszp89: @stassma: tylko że @x-kom twierdzi że wszystko działa zgodnie ze specyfikacją producenta, a mi nowy laptop (teraz już ma 3 miesiące) przy odpalonej grze z fb i netflixie dochodzi do 97 stopni. Pytałam o poradę na wykopie, zrobiłam testy i dostałam informację, że to nie jest normalne.
@oblesny_wujek: Tak. Ja za niego dałam 3800 ileś bo tyle kosztował pod koniec kwietnia. Poczytam o tej rękojmi, złożę na nich skargę gdzieś. Dopiero co odebrałam maila od nich i załamać się można. Żadnego ustosunkowania się do mojego pytania w jaki sposób komputer był sprawdzany skoro nie mieli pinu i nie wywalili mi systemu mimo że mam na papierze, że twierdzą że to zrobili.
@Reb3l: Tak zrobię, wstrzymywałam się bo czekałam na odpowiedź, na maila którego wysłałam w sobotę. Dziś dostałam odpowiedź z dwa zdania że mogę go znowu oddać.