Wpis z mikrobloga

@1435: chodzi Ci o to, że samochód i rower jadą prosto Świdnicką, a nagle rowerzyście kończy się DDR? No to jak dla mnie nie ma tu żadnego problemu, co stoi na przeszkodzie żeby razem równo jechali, a kierowca trzymał wymagany odstęp?
  • Odpowiedz
@1435: Znowu radosna twórczość organizatora ruchu, ciekawe co ma znaczyć to szerokie czerwone pole, rowerzysta ma się zatrzymać na czerwonym świetle i przenieść rower w bok? XD A co, jak czerwonego swiatła nie będzie i trzeba się jakoś zmieścić na pasie za przejściem - szczerze mówiąc nie wiem, ale skłaniam się do tego, że pasy ruchu tworzą się od prawej krawędzi jezdni więc rowerzysta ma pierwszeństwo a jak auto nie może
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: @1435 Co wy z tą zasadą prawej strony czy tam ręki? Znam dwie takie zasady - art. 25.1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony - tu nie ma takiej sytuacji bo to nie jest skrzyżowanie równorzędne, zresztą powyższa sytuacja nie ma w ogóle związku ze skrzyżowaniem i druga: art. 22.4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: Każda zmiana pasa ruchu musi być sygnalizowana. Pewnie rowerzysta ma sygnalizować tam tę zmianę z B na C lewą ręką a kierujący samochodem z A na C prawym kierunkowskazem, pomimo tego że rowerzysta jedzie nadal przy prawej krawędzi pasa a samochód przy lewej krawędzi pasa? To co narysowałeś to nie jest zmiana pasa ruchu, właściwie to nie wiem co ten dziwny podział ma na celu ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz