Wpis z mikrobloga

Patek Philippe Nautilius jest obecnie najbardziej pożądanym zegarkiem świata jeśli chodzi o modele sportowo-luksusowe, a jednocześnie najtrudniej dostępnym. Jeżeli zdołacie kupić go dzisiaj u autoryzowanego sprzedawcy, to jutro sprzedacie go za 2x wyższą cenę. Podobno Patek istotnie ogranicza produkcję tego modelu nie w celu manipulowania cenami i budowania renomy (bo tego nie potrzebują), ale w celu uniknięcia kojarzenia swojej marki tylko z jednym zegarkiem.

Nie są to obawy bezpodstawne. Inna luksusowa marka, Audemars Piguet, w latach 70 wprowadziła do sprzedaży model Royal Oak, który do dnia dzisiejszego jest absolutnym hitem sprzedażowym, wizytówką marki i wyznacznikiem trendów dla pozostałych producentów. Problem tkwi w tym, że Audemars Piguet obecnie nie kojarzy się już z niczym innym i mało kto zna jakikolwiek inny produkowany przez nich model. Stali się zakładnikiem własnego produktu.

#zegarki #ciekawostki #patek #audemarspiguet
wjtk123 - Patek Philippe Nautilius jest obecnie najbardziej pożądanym zegarkiem świat...

źródło: comment_1596049276AIyhVfzTWFt4KYu40MAPQc.jpg

Pobierz
  • 26
@wjtk123: to ja tylko dodam, że oba zegarki zostały zaprojektowane przez te samą osobę
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jegomość Gerald Genta zaprojektował te zegarki w latach 70'
Charakterystyczne śrubki na bezelu RO mają przypominać śruby, którymi był przykręcony do skafandra chełm nurka (taka jest legenda, nie do końca wiadomo, czy prawdziwa). Dodatkowo warto wspomnieć, iż projekt RO został wymyślony w jedną noc :) fotka oryginalnego poniżej (
AllieCaulfield - @wjtk123: to ja tylko dodam, że oba zegarki zostały zaprojektowane p...

źródło: comment_15960502096PWS61OBqyjkKaLmU3SmjX.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene: zapomniałem że są Nautilusy bez komplikacji. Ten jest o wiele lepszy. Nie za bardzo leżą mi asymetryczne tarcze, no i fazy księżyca plus datownik ze wskazówka w sportowym zegarku są takie se. Nie wiem co lepsze AP czy ten Patek. Musiałbym porównać na żywo bo zdjęcia nie oddają 1/10 wrażenia tych zegarków. Aquanaut również mi się podoba aczkolwiek Nautilus bardziej.

Jeszcze że 3 lata temu te pateki i AP wydawały
@diogene: Nie zdziwiłbym się, takie produkty od razu podbijają sprzedaż w dobie youtuberów, sportowców, celebrytów itp. osób. Taki Vacheron Constantin ponoć jeszcze słabo to rozumie i przez to zostali w tyle jeśli chodzi o rozpoznawalność i poziom sprzedaży (3x mniejszy niż w przypadku PP), pomimo, że nie są od Patka w niczym gorsi jeśli chodzi o poziom zegarmistrzostwa.