Wpis z mikrobloga

Pytanie do elektronicznych świrków. Z okazji, że na studiach póki co głównie się programowało i zajmowało innymi rzeczami, a że za pół roku już temat inżynierki wybieram to chciałbym jakkolwiek nauczyć się elektroniki analogowej w praktyce i tu mam problem, bo postanowiłem zaprojektować prosty syntezator i okazuje się, że usunięcie składowej stałej nie jest na tyle proste jak myślałem. Korzystając z układu z pojemnością i oporem strasznie zniekształcam sygnał, szczególnie przy generatorze wolnych przebiegów. W zwykłym oscylatorze jeszcze jak cię mogę, choć i tak już nie wygląda to idealnie. W ltspic'ie mogę sobie oszukać dając źródło napięcia -2,5V w środku układu i wszystko śmiga. I teraz do sedna czy jest jakiś układ, który nie zaburza sygnału albo coś co by dało możliwość usunięcia tych 2,5V? W każdym razie jak to zrobić by było elegancko. Niżej wrzucam zdjęcia układu zaburzającego i tego ze źródłem.
#elektronika #sygnaly #ltspice #studbaza
misioneos - Pytanie do elektronicznych świrków. Z okazji, że na studiach póki co głów...

źródło: comment_1596205101Blx6Z6swyCAGNX1lJEH1Oj.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@misioneos: nie zmienia to faktu, że ten schemat jest od czapy. V5 jest podłączone bez sensu - dodaje składową stałą (ujemną) zamiast ja usuwać.

Dodatkowo przy filtrze gornoprzepustowym RC musisz stałą czasowa dobrać tak, żeby częstotliwość graniczna była sporo niższa niż najniższa częstotliwość twojego sygnału.