Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@un_espoir: i ja się podpinam! Zastanawiam się czy z takimi umiejętnościami idzie godnie zarobić? Godnie, mam na myśli 4/5k+ (zagranica)
I w jakie celować? Czy nordyckie+rosyjski+niemiecki+angielski to jest jakieś godne uwagi kombo?
@Kasia123456789 nie rozmyslalam nad zarabianiem przez bycie poliglotą.

ja chce nauczyc sie jezykow, zeby moc dogłębniej i bardziej wnikliwie odkrywać nowe kultury oraz psychikę ludzi z innych krajow (ʘʘ) albo po prostu prozaicznie pomoc turyscie haha

mysle, że jak ktos zna wiecej jezykow to swiadczy tez o umiejętnościach miekkich, mysle ze z pracą na spokojnie, chociaz nie ogarniałam pod tym kontem rynku pracy

z ciekawosci w sumie sprawdze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@un_espoir: bo umieć języki to jedno ale za coś jedzenie kupić trzeba
I z tymi umiejętnościami miękkimi to nie do końca, bo umiem niemiecki na C1 i angielski na mocne B2 a z gadaniem u mnie kiepsko. Znaczy umiem, ale w klubie do nowych osób nie podbiję.
Zastanawiam się, bo poszedłbym na skandynawistykę, miałbym +3/4 języki, sam nauczyłbym się rosyjskiego i z takim pakietem 6,7 czy nawet 8 języków, 4 na
@Kasia123456789 kurczeee masz racje Mirek, ja stawiam w jezykach na umiejetnosci miekkie - one mnie w pewien sposob rowniez ucza jezyka :D
mysle ze masz baaardzo fajny plan, super inwestycja w jezyki germanskie ktore ZAWSZE sie opłacą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@un_espoir: zastanawia mnie tylko jak tego szukać. Korporacja? Tłumaczenia biznesowe? Tłumacz przysięgły? Niby Santi jakieś opcje, ale tak szczerze to pierwsze skuszeni tym środkowym a to ostatnie ponoć strasznie niewdzięczne i zbyt odpowiedzialne
@Kasia123456789
tlumacz przysiegly brzy ultra niewdziecznie!

kazdy robi co lubi :) probowalabym polaczyć zawod z turystyką i rekreacją

jednak ja dalej nie motywuje sie checia posiadania wiekszej ilosci 00 na koncie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@un_espoir: nie ogarniam po co się uczyć języka dla samego znania języka
Szybko ci się znudzi, bo nie obudzisz się po prostu pewnego dnia i będziesz znać język. Nwm znajdź kolegę ruska żeby z nim gadać po rusku, jakiś serial brazylijski do nauki hiszpańskiego etc. Tak się nie podchodzi raczej do nauki języka samemu.
@un_espoir:
U mnie az tylu nie ma ale:
plynnie - angielski dunski (co sprawia, ze rozumiem szwedzki i norweski)
reszta - a tak to jeszcze koreanski

Wiec generalnie mysle, ze jesli chcesz podlapac 3 jezyki za jednym zamachem, to warto wziac pod uwage jeden z nordyckich. Sa do siebie bardzo podobne
@un_espoir: Jeśli Hindi i Urdu liczyć jako 2 języki, to znam już 6 w taki sposób, aby móc utrzymać godzinną+ rozmowę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Polski native
2. Angielski wymaxowany ~C2
3. Hiszpański swobodna komunikacja, czytanie książek i oglądanie filmów z napisami ~B2/C1
4. Ukraiński - j.w. ale bieglejsza komunikacja, ale słabsze rozumienie filmów/radia (znam biegle dialekt, którym posługują się ludzie na zachodniej Ukrainie, język centralny
Angielski to ze szkoły i bycia nerdem grającym w Tibie i WoWa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak poza tym, to za dzieciaka miałem plan znać dobrze 6 języków - i podoba mi się to, że jestem w stanie rozmawiać z ludźmi, którzy na co dzień mnie otaczają i moimi znajomymi w ich własnych językach. Śmiesznie jest jak mam okazję podczas podróży rozmawiać z ulicznymi sprzedawcami (często Indie/Pakistan/Bangladesz)