Wpis z mikrobloga

A szczepiłeś się kiedyś na katar? xD


@thomekh: tak, co roku
@maad: tą ruską która ma niedługo się pojawić to nie, ale jak jakieś cywilizowane państwo wypuści to lecę

@Deska_o0: jaką ruską, brytyjska firma AstraZeneca razem z uniwersytetem w Cambridge tworzą szczepionkę, która jest już w III fazie testów i m. in. w Lancet regularnie publikowane są dowody na jej skuteczność ( ͡º ͜ʖ͡º)
jaką ruską

@DestroDevil: taką która we wrześniu trafi do produkcji, a wielu oligarchów już jakiś czas temu mówiło że skorzystało z niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

brytyjska firma AstraZeneca

@DestroDevil: tą też śledzę i z tej akurat chętnie skorzystam

trwałe uszkodzenia po covid to tylko ciężkie przypadki najczęściej u schorowanych i słabych osób

@maad: yyyyy niedoinformowany czy po prostu piszesz bez sprawdzenia? zmiany w sercu
Nie chce uchodzić za antyszczepionkowego szura ale szczepionka robiona na szybkości może mieć skutki jak z h1n1. A trwałe uszkodzenia po covid to tylko ciężkie przypadki najczęściej u schorowanych i słabych osób


@maad: Nie tylko. To również ludzie młodzi którzy nawet nie byli w szpitalu, a po COVID dostają zadyszki przy wchodzeniu na pierwsze piętro.

Chłopski rozum nie jest najlepszym doradcą w kwestii szacowania ryzyka.
odkrywanie, że covid coś robi w sercu i płucach to śmiech na sali.


@thomekh: czyli badania wyrzucić do śmieci bo ty piszesz że to katar? xD
przekazałbym wujkowi ale niestety wychodzi na to że zmarł na katar
@Deska_o0: Słyszłałem to już ze 40 razy tę samą historyjkę o wujku i cioci umierających na covid. Dziwnym trafem argument zawsze wyciągany kiedy ktoś stwierdza, że covid nie jest aż tak straszny. Jakby śmierć była czymś nie do zniesienia. Wiesz, że ludzie przed covidem też umierali? Powiem więcej, ty też kiedyś umrzesz.
@thomekh po tonie wypowiedzi wnioskuję że antyszczepionkowiec? ziemia też pewnie płaska
mamy XXI wiek a ludzie tłumaczą sobie choroby na chłopski rozum, wychodzi na to że żadna choroba nie jest zła, przecież wszyscy umrzemy, przekaż koncernoma farmaceutycznym że mogą się zwijać, po co nam lek na HIV, czy raka są zbędne bo i tak nie zatrzymają śmierci xD
@thomekh: antyszczepienkowcy mają w szeregach nadprezencję płaskoziemców stąd moje przypuszczenie, ludzie głupi chętnie chwytają się takich teorii więc często te dwie idą w parze
@maad a to nie ma? Dziś kierowca taksówki w Bułgarii mnie przekonywał że Rosjanie mają już działająca szczepionkę i zaczęli szczepienia. Podobno od rana dziś trąbią o tym w radiu xd
@maniac777 kurde ja to jak na początku roku była panika związana z covidem to specjalnie dużo wychodziłem z domu w miejsca publiczne żeby sie zarazić bo miałem nadzieję że zdechnę od tego, a chyba nawet sie nie zaraziłem :( Teraz to już mi sie nie chce wychodzić w poszukiwaniu choroby bo i tak wiem że to nic nie da