Wpis z mikrobloga

@Wojtekq: zależy.
Przede wszystkim od tego czy wiesz co chcesz robić po studiach (na agh specjalizację wybierasz dopiero na studiach II stopnia a wcześniej tylko kilka przedmiotów na 3 roku - co może być sporą wadą jeżeli już jesteś w jakimś kierunku ukierunkowany). Polecam także sobie porównać syllabusy obu uczelni, może jakieś przedmioty cię bardziej zainteresują, chociaż podstawowe przedmioty masz wszędzie podobne.
Ostatnią rzeczą na którą przynajmniej ja zwracałem uwagę przy
  • Odpowiedz
@jaksa0: prawdę mówiąc nie mam pojęcia xd matematyka interesuje mnie jako nauka i chciałbym ją głębiej poznać, a że usłyszałem że można też zarobić po tych studiach to się zdecydowałem

na agh specjalizację wybierasz dopiero na studiach II stopnia a wcześniej tylko kilka przedmiotów na 3 roku - co może być sporą wadą jeżeli już jesteś w jakimś kierunku ukierunkowany

wiem o tym, dla mnie to duża zaleta
  • Odpowiedz
prawdę mówiąc nie mam pojęcia xd matematyka interesuje mnie jako nauka i chciałbym ją głębiej poznać, a że usłyszałem że można też zarobić po tych studiach to się zdecydowałem


@Wojtekq: jeśli chodzi o zarobki to rzeczywiście nie można narzekać ( ͜͡ʖ ͡€) Potwierdzają to zresztą badania losów absolwentów. Zdecydowanie jednak nie są to łatwe pieniądze, nie bez powodu studia matematyczne uchodzą za jedne z cięższych. Inna sprawa,
  • Odpowiedz
@juanpablo000: w zależności od specjalizacji w jaką pójdziesz:
- matematyka finansowa: różnej maści analitycy i quanci, od wklepywania danych w excela po poważne analizy i wyceny
- matematyka ubezpieczeniowa: ogólnie aktuariat, czyli analizy ryzyka - ciężka praca biurowa, ale licencjonowany aktuariusz jest w stanie zarobić więcej niż programista na wykopie ( ͡º ͜ʖ͡º)
- sztuczna inteligencja (machine learning): tutaj głębsza znajomość zagadnień matematycznych (głównie analiza numeryczna,
  • Odpowiedz
@juanpablo000
Ja bym jeszcze tylko dodała do powyższego, że mało które studia tak rozwiajają sposób myślenia człowieka, z racji obowiązku nauki sporej liczby dowodów i teoretycznych zawiłości. Powoduje to duże ułatwienie, jeżeli mówimy o nauce samemu nowych konceptów, niekoniecznie związanych stricte z matematyką
  • Odpowiedz