Wpis z mikrobloga

@chrabia_bober: Szczerze to potrafi być irytujące zwłaszcza, jak "rozwiązania" są beznadziejne. Czasem chcemy się po prostu wyżalić a jak ktoś daje rady w stylu "przestań być smutny" albo "zerwij kontakt z rodziną i będziesz miał spokój" to serio można pożałować, że w ogóle się poruszyło temat. Po drugie jeśli coś nas trapi a rozwiązanie problemu nie wymaga specjalistycznej wiedzy to na pewno już dawno przeanalizowaliśmy wszystkie oczywiste rozwiązania i nasz problem
@chrabia_bober: Kobiety chcą być czasem wysłuchane, opowiedziec o tym, co je spotkało, co przeżywają itd, nie chcą rozwiązania i rad, tylko chcą sobie poradzić ze swoimi emocjami opowiadając o nich komuś i dostając wsparcie w sensie empatię typu

To smutne ze musisz to przezywac

Rozumiem o co Ci chodzi

Itd

Mężczyźni często są nastawieni na udzielanie innym porad, wczuwaja sie w role jakiegos #!$%@? coacha xD
Te roznice sa fajnie opisane
a rozwiązania często nie są takie proste


@svickova: otóż to, takie podawanie rozwiązań może zostać odebrane jak spłycanie problemu

"skończ marudzić, zobacz jak łatwo rozwiązać twój problem"

i może być wręcz obraźliwe że ktoś myśli że trapiący nas np. od wielu dni problem jest w stanie rozwiązać dając mu na przemyślenie aż 10 sekund... Kojarzy mi się to z bronkowym "zmień pracę, weź kredyt". No #!$%@? gdyby to się dało łatwo
@svickova:
"Ja tak mam jak z kimś rozmawiam, staram się od razu znaleźć rozwiązania problemów i zauważyłam, że ludzie tego raczej nie lubią bo chcą się po prostu wygadać, a rozwiązania często nie są takie proste ( ͡° ʖ̯ ͡°) No i rozumiem, każdy potrzebuje innego wsparcia."

Polecam książkę 'otoczeni przez idiotów'. Mam dokładnie ten sam problem co Ty i ta książka rzuciła nieco światła na tę
Ja tak mam jak z kimś rozmawiam, staram się od razu znaleźć rozwiązania problemów i zauważyłam, że ludzie tego raczej nie lubią bo chcą się po prostu wygadać, a rozwiązania często nie są takie proste ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@svickova: @chrabia_bober: A czemu w ogóle zakładamy, że te rozwiązania są prawidłowe?

Też mnie denerwuje, jak ktoś mi próbuje życie ustawiać, jak mówię o swoich problemach. Ludzie