Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Muszę wyznać, że czasami martwi mnie to, że moja mama mnie w wieku 37 lat urodziła. Tata był w takim samym wieku. Przez to, mam wrażenie, że moi rodzice są bardziej wymagający wobec mnie, bo mają prawie 60 lat (ja mam 20). Do jego jestem jedynym dzieckiem.


#psychologia #zalesie #rodzice #depresja
  • 6
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@asique: mam wrażebie, że rodzice chcą sprawić, żebym ja się czuła winna, bo jestem niewdzięczna itp. Poza tym, nie są dobrze nastawieni do tego, abym żyła własnym życiem. Przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie. Kocham ich bardzo, ale odnoszę wrażenie, że to rodzina dysfunkcyjna i pełno jest niewyjaśnionych problemów rodzinnych i przerzucają swoje emocje na mnie.
Poza tym, jak spłodzi się dziecko bardzo późno, to dziecko ma utrudnione życie. Ja się muszę
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero:
z jednej strony źle że są bo dysfunkcyjni, a z drugiej - zaraz może ich być, też niedobrze

te żale mogą nie mieć nic wspólnego z tym że mieli 37 lat, w każdym wieku tacy się trafiają
tego teraz nie da się odwrócić, więc to wygodna zasłona dymna żeby nie wychodzić ze #!$%@?
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: Ale to nie jest definicja wymagajacych rodzicow tylko nadopiekunczych.
Wiek tu nie ma nic do rzeczy.
Ps moj tata mial 24 lata jak sie urodziłam i wcześnie umarł, tata niebieskiego miał 37 jak niebieski się urodził i nadal żyje, więc znowu, statystycznie pewnie wieksza szansa na utratę rodzica, ale niekoniecznie się tak dzieje
  • Odpowiedz