Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki bardzo proszę o poradę. Dostaliśmy z firmy zaproszenie do Pragi i będziemy nocować w hotelu. Ja będę musiał dotrzeć tam sam następnego dnia po locie firmy. Jestem spierdoksem, ale tak się potoczyło, że zacząłem pracę i muszę obracać się wśród ludzi. Jakoś mi idzie, ale to mnie przerosło, firma nam kupi bilety i będę musiał sam z Okęcia tam lecieć. Nigdy nie jechałem nawet taksówką, nie byłem w hotelu, nie byłem za granicą. Jak mam się zachować? Opiszę mi ktoś po kolei jakie kroki poczynić, jestem totalnie zielony, w Warszawie miałem problem żeby kupić bilet w biletomacie. Wchodzę na lotnisko i gdzie mam się udać? Podobno są jakieś odprawy itp. A na miejscu w Czechach mam pojechać taksówką do hotelu. Gdzie mam iść po wyjściu z samolotu? Jak rozmawiać z taksówkarzem, czy oni tam znają angielski czy po polsku się dogadam? Co w hotelu mam powiedzieć jak przyjdę i w jakim języku? Mam iść do recepcji i co mówić, znam angielski na podstawowym poziomie. Jak jest z posiłkami w hotelu, idzie się do restauracji i tam je? Opiszę to ktoś krok po kroku? Błagam pomóżcie bo zwariuję, a muszę sobie poradzić, w firmie nic nie mówiłem, że nic nie ogarniam, po prostu powiedziałem, że polecę. #przegryw #spierdoks

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2a7a5665ae7239fe3d4499
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania:
Zainstaluj sobie Bolta czy Ubera - będziesz widział dokładnie, gdzie jest taksa i możesz pobrać sobie fakturę na e-mail do rozliczenia z firmą. Sprawdź na stronie lotniska przez numer lotu na jaki terminal musisz się zgłosić i na ten terminal ustaw adres docelowy w aplikacji.
Jeżeli bierzesz ze sobą duży bagaż (sprawdź na stronie linii lotniczych, którymi lecisz, wymagane wymiary i wagę), to idziesz do okienka odprawy (które to okienko
@AnonimoweMirkoWyznania: co do lotniska to nie wiem, bo leciałem raz w życiu i to na wczasy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja zazwyczaj staram się rozglądać i czytać tabliczki jeśli wchodzę na nieznany teren, ewentualnie pytam się w jakiejś informacji, ewentualnie przypadkowych ludzi. Co do reszty to przy lotnisku w Pradze na pewno jest gdzieś postój taksówek. Idziesz i próbujesz dogadać się z nimi po angielsku. Powinni znać
Na lotnisku idziesz na Odloty/Departures
Czekają Cię generalnie trzy procesy.
Wykuj na pamięć numer swojego lotu i bądź czujny na jego wystąpienia gdziekolwiek.

1. Odprawa i nadanie bagażu
Efektem odprawy jest tzw. boarding pass (kartka z numerem bramy i miejsca w samolocie).
Najlepiej odprawić się przez internet, a boarding pass wydrukować lub trzymać w telefonie.
Jeśli odprawiasz się na miejscu, musisz sprawdzić na ekranach, na którym stanowisku odprawia się Twój lot.
Najlepiej
Przylot

Po wylądowaniu czekasz do końca, aż zgasną światła "zapiąć pasy".
Buraków rozpoznajesz po tym, że rzucają się do wysiadania jeszcze w trakcie kołowania.
Jeśli samolot zadokował do rękawa, to czekasz spokojnie na swoją kolej aby wstać, wziąć bagaż i wyjść.
Jeśli czeka na Was autobus, to siedzisz spokojnie aż większość wyjdzie i wstajesz pod koniec.
Ci co pobiegli do autobusu pierwsi, będą tam stać najdłużej i zwykle ostatni z niego wyjdą
Jeszcze o odlocie.

Na "Odlotach" musisz być półtorej-dwie godziny przed odlotem.
Do Odprawy i Security może być długa kolejka, czasami po pół godziny każda.
Niektóre linie wręcz nie zrobią Ci odprawy po spóźnieniu (sprawdź jakie masz limity).

Numer lotu jest ważny, bo b. często zdarzają się opóźnienia, przesunięcia bram, brak miejsc w samolocie, itd.
Najważniejsze w takich sytuacjach to nie panikować, tylko słuchać poleceń na ekranach, megafonach, czy wprost od ludzi.
To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do Czech.
Bilet wyślę Ci zaraz na e-mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka.
Otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 koron i kluczyki do mieszkania naprzeciwko.

Od dziś nazywasz się
Zdenek Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko Smetana i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim