Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Zgodnie ze wczorajszą zapowiedzią #kontrolanadgarstkow
Wołam kolegę @kubeczek140 (proszę kolego)
Kolega @Broximon jako inspiracja do dzisiejszej kontroli :)

Taki zegareczek dziś u mnie.
Daniel Klein :)
Podarowany przez pewnego Kurda z północnej Syrii, z którym kiedyś miałem przyjemność pracować. Przesympatyczny gość. Polubił mnie od dnia pierwszego, chyba przez to, że wiedziałem trochę o Kurdach i ich sytuacji na świecie. Dużo rozmawialiśmy o poltyce Turcji i Syrii pod kątem społeczności kurdyjskiej.
Duże wrażenie zrobiła na mnie relacja z jego wesela na prawie 1000 osób :)... Takie wiecie, gdzie w kulminacujnym momencie ludzie strzelają z Kalsznikowow w powietrze :)
Kiedyś jak zobaczyłem ten zegarek na jego nadgarstku i powiedziałem że ładnie wygląda ( nie często się widzi zegarki z brązową tarczą, ten bez namysłu zdjął go z ręki i mi podarował. Oczywiście odmówiłem przyjęcia lecz ten powiedział, że to sprawa kultury i niemalże honoru. Musialem go przyjąć i tak został ze mną
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co tam u Was dzisiaj na nadgarstku??

#zegarki #zegarkiboners #watchboners #kontrolanadgarstkow #glupiewykopowezabawy
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Zgodnie ze wczorajszą zapowiedzią #kontrolanadga...

źródło: comment_1596696180nhnQEs03OHQi9bSNzgTBWv.jpg

Pobierz
  • 43
@AllieCaulfield: Rakieta Custom "Pink Floyd" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zegarek dostałem od wujka, ponieważ on sam go nie nosił i nie zamierzał.
Ciekawsza jest natomiast historia jego powstania: kiedyś była to zwykła nudna Rakieta, ale jakoś we wczesnych latach '80 wujek poprosił uzdolnionego plastycznie znajomego o namalowanie na jej tarczy grafiki z okładki "The Wall". Po kilku dniach dostał to, co widać na zdjęciu z komentarzem "No,
Broximon - @AllieCaulfield: Rakieta Custom "Pink Floyd" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zegarek dostałem...

źródło: comment_1596697645dCZyE6ku9sYBp3Dl9kuXDP.jpg

Pobierz
@AllieCaulfield:
U mnie jest to SNK809, czyli mój pierwszy automat. Jak dla mnie jest przede wszystkim za mały. Nie skreślam go jeszcze, bo liczę że po polerce koperty dostanie drugie życie ;) Być może na klasycznym, skórzanym pasku też będzie się lepiej prezentował. Obecnie w tym wymiarze mam nato ze zdjęcia i skórę single pass. Na tym single passie dziwnie układa się na nadgarstku :/
w.....n - @AllieCaulfield: 
U mnie jest to SNK809, czyli mój pierwszy automat. Jak d...

źródło: comment_15966986514DFmo64HvcbiOB2qZFcdJA.jpg

Pobierz
@AllieCaulfield: @Broximon: spróbuję coś takiego zrobić właśnie ;) Najpierw polerka, bo to kwestia pasty za 40zł. Jak mi się spodoba to mogę kombinować dalej. W przeciwnym wypadku będę myślał o sprzedaży.
To co w nim bardzo lubię to fakt że jest mega czytelny. Z żadnego innego zegarka (poza cyfrowym :p) nie odczytuje mi się tak wygodnie godziny :)
@AllieCaulfield: U mnie jest taki Atlantic Seamoon, pasuje mi zupełnie do niczego, jest mały i słabo u niego z czytelnością tarczy, pasek wąski jak gumka od stringów. Dostałem go w prezencie ponad 10 lat temu i tylko dlatego nadal go trzymam (no i ma mały grawer na spodzie, niestety), a nosiłem go może kilkanaście razy przez te wszystkie lata.
Ferengi - @AllieCaulfield: U mnie jest taki Atlantic Seamoon, pasuje mi zupełnie do n...

źródło: comment_15967023812tPrCR9FwnBZDCsjfLkDAh.jpg

Pobierz
@AllieCaulfield:
Ciężko był wybrać. U mnie Casio z barometrem i wysokościo/głębokościomierzem, ma prawie 30 lat, dawno już stracił wodoszczelność. Nie pasuje do niego rozmiarami żaden pasek poza oryginalnym, a oryginał nie do dostania. Zamienniki mają taką gumę, że już wolę ten two piece nato 17mm. Zegarek noszony przez 20 lat non stop przez mojego tatę, potem dał go mi. Zalety? Mega lekki. Wady? Barometr to już stracił chyba swoje właściwości. Model,
dudi_ - @AllieCaulfield: 
Ciężko był wybrać. U mnie Casio z barometrem i wysokościo/...

źródło: comment_1596703844F0zqIfvGcRSEW7RXud2gdW.jpg

Pobierz