Wpis z mikrobloga

  • 648
Co się #!$%@? xd

#!$%@? mnie z roboty za nazwę zmiennej xd

W mojej firmie (teraz już byłej) używaliśmy takiego wskaźnika SHOT mierzacego wydajność portfolio. Taki wewnetrzny miernik którego nigdzie indziej się nie używa ale jest w firmie od 20 lat, nikt już nawet nie pamięta od czego to jest skrót.

Moim zadaniem było uśrednić go w pewnym okresie czasu uwzględniajac różne pre-zdefiniowane parametry.

Jako iż nie lubię długich nazw zmiennych jak np. 'accumulatedShotMetric' czy nie wiem 'sumOfSHOTsoFar' a to dosłownie jest skalkulowany SHOT, nie myśląc wiele nazwałem zmienna cumShot (od cumulated shot), potestowalem, wszystko git malina i poszło dalej. Skończyłem robotę, wróciłem do domu i ogóle o tym zapomniałem.

2 miechy później szef wzywa mnie na pilna rozmowę. Mówię kurla, coś się #!$%@? pewnie. Okazało się, że któryś z programistów to zobaczył i zaczęli sobie robić beczkę ze mnie za moimi plecami, nawet to wydrukowali i zanieśli szefowi. Szef (raczej sztywniak i służbista) #!$%@? się okrutnie, gadał że nie ma miejsca w jego firmie na takie prostackie żarty i na koniec, że musimy się rozstac.

Dodam, że jak się na mnie darł to w ogóle nie wiedziałem o co mu chodzi, wydruk pokazał mi dopiero pod sam koniec rozmowy xd

BTW. Szukam roboty xd

#heheszki #programowanie #programista15k #humorinformatykow #pasta
  • 45
@labla: Pracuje w jednej z największych firm jeżeli chodzi o shipping na świecie. Pływam u nich na tankowcach. Oprócz standardowych zbiorników mamy dodatkowy zbiornik na różne zlewki, popłuczyny czy ewentualnie ładunek po rozlaniu na pokładzie. Na konsoli ładunkowej możemy edytować nazwy tych zbiorników. Pewien śmieszek (Szwed) postanowił zmienić nazwę tego zbiornika na SHIT bo generalnie cokolwiek w tym zbiorniku jest już do niczego się raczej nie nadaje. Problem polega na tym