Wpis z mikrobloga

zamykałem wczoraj konto oszczednościowe w pekao, bo, wiadomo, oprocentowanie szura po dnie. No i przy przelewie "dodatniego salda konta" na wskazane konto w innym banku Pani pyta czy może sobie pozwolic na zaznaczenie opcji, aby "pozostałe środki z konta przeznaczyc na cele charytatywne" i że "to mogą być jakieś grosze" a dzięki temu "nie będziemy PANA FATYGOWAĆ DO PLACÓWKI". A ja chwila konsternacji i mówię jej, że jak może cokolwiek zostać na koncie, skoro DODATNIE saldo będzie przesłane na moje inne konto i to chyba nie jest takie trudne dopisać grosze w przelewie. I ona mi na to że inaczej mi tego nie potrafi wytłumaczyc i że czasem tak jest, to ja jej na to że nie, oczywiście NIE MOŻE tego zaznaczać bo ja własnie likwiduję konto w tym banku i w nim nic z moich pieniędzy ma nie zostać na mocy tego co własnie podpisałem z nią.

I teraz chwila refleksji mirki i mirabelki:

1) mówią Ci że to grosze i sugerują że jak one zostaną na koncie to będzie trzeba się fatygować z powrotem do placówki
2) mówią, że pójdzie to na cele charytatywne. Jakie? Moze to firma krzak której właścicielem jest siostzreniec prezesa banku, który robi raz do roku zrzutke na sierociniec za 10% wartości dotacji a 90% pochłania utrzymanie działalności i administracja (wyplaty?)
3) niechby takich decyzji było dziennie paręnaście w Polsce, to przez rok z tych "groszowych spraw" uzbiera się paręnaście, jak nie parędziesiąt tysięcy złotych.
4) #watchdogpolska ?

#oszczedzanie #bankowosc #ciekawostki #zalesie
  • 8
@nyo7: te grosze co mogą zostać to mogą być odsetki należne z miesiąca bieżącego w którym likwidujesz konto, które są naliczane dopiero pod koniec miesiąca

fatygują cię do banku bo musisz wypłacić je w kasie

dlatego przed wypowiedzeniem umowy na prowadzenie rachunku najlepiej samemu zadbać o wyprowadzenie pieniędzy z banku i potem likwidacja konta
@Catmmando: Konto mi zamknęli wiec zalogować się tam nawet nue mogę sprawdzać czy jakieś grosze zostały. @pelikan1992: macie Racje, ciekawe czemu nie potrafili mi powiedzieć ze fo takie odsetki z paru dni możliwych
@Mesosfet: niestety nie młoda. już wchodząca w wiek tej z mema o bożence z blond trwałą zrobioną, co widać że lepsza od klienta i taka dystyngowana.