Wpis z mikrobloga

@WhiteRaven12: na dobrą sprawę, to nie wiem którzy z pierwszej 5 pojadą dalej. Jakobsen - nie pojedzie, drugi dostał DSQ, któryś tam ma wybity bark, złamanie otwarte palca...
Jakobsen pewnie by wygrał, gdyby nie został wypchnięty, całość miała miejsce 2m przed metą. To czy Jakobsen dostanie 20pkt i zwycięstwo czy dostanie tylko czas (strefa chroniona), nie ma najmniejszego znaczenia bo i tak dalej go nie będzie.
W mojej opinii - dobra
  • Odpowiedz
@grzemach: decyzja czy dobra czy nie to inna kwestia, ja się od wczoraj zastanawiam na jakiej podstawie taka. Wydawało mi się że przepisy są jasne - albo neutralizujesz etap i nie ma zwycięzcy, albo trzeba jako pierwszy przekroczyć metę, a ci co się położyli na asfalcie i nie wstali powinni mieć ten sam czas co peleton - z tytułu upadku w strefie ochronnej. Nie spotkałem się nigdy z niczym podobnym.
  • Odpowiedz
Gość mialby pierwsze lub drugie miejsce ale że zostal zepchniety przez pierwszego z ktorym konkurowal to dostał pierwsze a spychający - zdyskwalifikowany. Bez łokcia rywala miałby 1 lub 2 miejsce. Czego tu nie rozumieć?
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: Jakobsen przeciął linię mety jako drugi, a że pierwszego zdyskwalifikowali to otrzymał zwycięstwo. Pozycja na rowerze nie ma znaczenia, czasem się zdarza, że ktoś celebruje zwycięstwo przenosząc rower przez linię mety w rękach.
  • Odpowiedz