Wpis z mikrobloga

#koronawirus #polska #ciekawostki

Maseczki posiadające zawór to typowe maseczki przeciwpyłowe dla robotników budowlanych. Zwór umożliwia wydychanie powietrza bez filtracji. Odchyla się membrana w wyniku naporu wydychanego powietrza, które uwalnia się do otoczenia bez żadnej filtracji. Taki rodzaj maseczek jest przydatny w czasie remontu czy majsterkowania ale całkowicie nie nadaje się do zabezpieczania otoczenia przed ewentualnym nosicielem COVID-19. W razie kichnięcia lub kaszlnięcia zawór przepuści aerozol niosący kopie wirusa bez niezbędnej filtracji.
Myślę, że tego typu maseczki nie spełniają swojej funkcji, a osoby ich używające nie mają pojęcia o wirusach przenoszonych drogą kropelkową. Jak w tej sytuacji można oczekiwać racjonalnych decyzji w sprawie pandemii COVID-19?
tojestmultikonto - #koronawirus #polska #ciekawostki 

Maseczki posiadające zawór t...

źródło: comment_1596793967sXouUwh4PvYRDwI1L6Y0Ql.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
Pomijam fakt że powinni mieć zwykłe szmaty na gębach,bo w momencie kiedy szpitale najbardziej potrzebowały(filtr ffp3 pożądany w szpitalach szczególnie jednoimmiennych, tam chorym się nic nie stanie nawet jak wydychasz na nich wirusa) tych masek to były trudno dostępne albo za chore pieniądze, a im rozdawali i robili sobie fotki z maskami na czole
  • Odpowiedz
oni maski zdjęli już dawno


@PMV_Norway: bezpośrednio po wyborach w 2015 r.

Oni mają testy często wykonywane i na żądanie, tak że szybciej ktoś ich zarazi, niż oni kogoś, więc oni chronią tutaj siebie.


@Volki: czyli ja też mogę bo jestem zdrowy i miałem robione testy?

no tak, ale jak oni wszyscy takie dostali to działa


@hyatt: jestem się gotów założyć, że te maseczki są niezgodne z wytycznymi WHO.
tojestmultikonto - >oni maski zdjęli już dawno

@PMV_Norway: bezpośrednio po wybora...

źródło: comment_1596794532eAz87zAL0R156Xemf6HFc1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Maseczki posiadające zawór to typowe maseczki przeciwpyłowe dla robotników budowlanych.


@tojestmultikonto: zawór nie ma znaczenia akurat. Takie maski jak najbardziej mają zastosowanie medyczne, po prostu nastawione są na chronienie i komfort noszącego a nie otocznia. Dlatego zwykle stosują je w służbie zdrowia
  • Odpowiedz
zawór nie ma znaczenia akurat. Takie maski jak najbardziej mają zastosowanie medyczne, po prostu nastawione są na chronienie i komfort noszącego a nie otocznia. Dlatego zwykle stosują je w służbie zdrowia


@jast: Personel medyczny to często nosiciele różnych patogenów np. gronkowca złocistego, maseczki z zaworem stosowane przez personel medyczny uważam za absurd ponieważ istnieje zwiększone ryzyko transmisji patogenów znajdujących się w wydychanym przez takiego medyka powietrzu.

Nie rozumiesz, że taka maseczka
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: Robiłeś w ogóle test aerozolu takiej maseczki? Czy pajacujesz tak dla zabawy? Tak się składa, że mam maseczkę 3M taką jak Kaczor i robiłem test aerozolu. Nie przepuszcza go i wcale tak łatwo się w niej nie oddycha. Zwykle szmatki co krawcowe robiły też przetestowałem i wszystko przeleciało przez nie.
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: wszystko racja... Ale zasięg wydzielin jest jednak mniejszy dodatkowo ilość i kierunek nie bezpośrednio na wprost. A używam maski rowerowej z wymiennymi filtrami i zaworami z boku bo jest to wygodne. Zwykła maseczka chirurgiczna też nie jest szczelna niefiltrowane powietrze wylatuje ludziom no. Na okulary o jest to bardzo zauważalne..
  • Odpowiedz
Maseczki posiadające zawór to typowe maseczki przeciwpyłowe dla robotników budowlanych.


@tojestmultikonto: Ty się śmiejesz, a to jest celowa akcja mająca na celu utożsamianie się z elektoratem, żeby myślał: "patrzcie ten Kaczyński i reszta, to tacy sami ludzie jak my! mają nasz głos."
  • Odpowiedz