Wpis z mikrobloga

Witam. Mam interent mobilny 60mb/s w Tmobile, ale... na przykładzie league of legends. Na teście prędkości nigdy nie dochodzi do 40mb/s. Zazwyczaj gram jak wracam z pracy i popołudniami i wieczorami często zdarza się tak, że cały czas mam ping 100-150. Nie zawsze, ale w 30% gier. Tzn, 2 dni normalnie działa a trzeci cały czas tak jest. Pomaga jedynie dzwonienie do supportu i resetowanie internetu u nich. Nic innego nie pomaga. Mogę wziąć internet stacjonarny 10mb/s, gdzie powiedzieli mi, że ok.5mb/s bedzie w moim miejscu zamieszkania chodzil. Możecie mi powiedziec z 1-2 argumentami czy lepiej zmieniac czy zostac przy tym co mam, bo aby bedzie gorzej?
#tmobile #internet #programowanie #informatyka
  • 8
@100-TVarzyGrzybiarzy: to siedź na tym co masz i wymień na światło. Sam mam tmobile 60, chodzi jak gowno bo przepełnione i lepiej nie będzie, ale i tak mnie ciekawi ale to chyba że względu na lokalizację serwerów, w lola mogę grać ping 50-60, w cs (faceit) nie mogę bo ping po 100 albo loss. Albo skacze 50-100 i #!$%@? nie gra
@100-TVarzyGrzybiarzy: Z internetem mobilnym już tak jest, że delikwent ma gorsze dni ¯\_(ツ)_/¯ Może akurat sieć jest bardzo obciążona w pewnych godzinach itp.

Inna opcja jest taka, że to może serwery w LoL-u coś odwalają od czasu do czasu.
Swego czasu miałem problem z inną grą online - tzw. routing issues - gdzie średnio co kilka meczów ping skakał mi z 50 do 150, bo coś tunelowało moje połączenie przez serwery
@vasper: może nie serwery lola, bo ostatnia gra. Mam 10/2 a tu nagle Ping podskoczył do 160 i się utrzymuje tak cały czas. W panice gaszę internet, resetuje modem, resetuje na stronie, wracam do gry nadal to samo. Gra przegrana, bo nic nie da się zrobić z 3-5 sekundowym opóźnieniem w każdym ruchu a obie drużyny mówią, ze nikt nie ma lagow.
@100-TVarzyGrzybiarzy: Nom, to najpewniej wina internetu, chociaż z tym programem też nie zaszkodzi spróbować, a nuż, widelec coś to pomoże.
Spróbowałbym też zerknąć na sam router. Nie wiem, jak to tam dokładnie wygląda, ale jeśli działa on na kartę SIM, to możesz sprawdzić ją w telefonie - włączyć udostępnianie internetu przez WI-Fi i zobaczyć, jak w takim przypadku wygląda sprawa ze stabilnością.

A może by tak spróbować zewnętrznej anteny do tego
@100-TVarzyGrzybiarzy: Męczyłem się z mobilnym kilka lat, potem przesiadłem się na neo, też mówili że szału nie będzie, inni w okolicy mieli 2-4 Mb ja miałem 8, różnica jest kolosalna, jeżeli chodzi o granie po sieci. W końcu nie miałem lagów i mogłem spokojnie rozmawiać przez TS. Gorzej z pobieranien bo szło wolniej niż na mobilnym