Wpis z mikrobloga

jesteś w stanie podać jakąś podstawę prawną? Pytam bo szukałem podstawy a znaleźć nic nie mogłem, a jest mi to delikatnie mówiąc bardzo potrzebne.


@Jedyny_Jedynak: lol masz umowe o prace? to przeczytaj. Jesli jest napisane "pelny etat" to juz KP do definiuje ze jest 8h a nie 8h+15 min

Jesli natomiast w umowie masz napisane ze jest 8h+15 min to pozostaje tylko sadzic sie w temacie klauzul abuzywnych-w koncu to umowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gorzki99: Pracuje (albo pracowałem) na ochronie. Nie mam noża na gardle żebym musiał szukać nowej, lepszej roboty. Pracowałem tam kilka dni. No i ochrona, spoko, rozumiem trzeba pracować na zakładkę, ale no #!$%@? xD przychodzę pół godziny wcześniej, żeby się przebrać a o 18:45 muszę już być na patrolu wokół obiektu na przykład. A jak się kończy moja zmiana to niekiedy mogłem zejść z posterunku dopiero o 7:10 po nocce. To
@gorzki99: chodziło mi o podstawę prawną, a nie pytanie czy mam umowę. Chodzi mi o pewne osoby, które zjawiają się punkt 7:00 w pracy, a zanim się przygotują do pracy jest 7:15, gdzie ja już jestem o 7:00 na stanowisku i pracuje. Chcę jasno wskazać "górze" że jest to niezgodne z art. Xyz
@Varien: Jeszcze raz-powoli i bez emocji.
Slowo klucz: UMOWA
Jesli umowa jest "pelny wymiar czasu pracy" czyli 8h to masz miec 8h. Wszystko wiecej to nadgodziny

Mowisz ze macie RCP (rejestracja czasu pracy-jakies "odbijaki" na wejscie/wyjscie itp) w jakimstam wyroku sadu bylo ze jak jest RCP to to jest dowod (niestety w pl nie ma prawa precedensu wiec moze byc roznie)

Może sms z głupim zapytaniem i potwierdzeniem od niego, że
@Varien: A masz jakiś regulamin pracy u siebie? Chociaż w moim jest zapisane, że powinno się przyjść do biura na 15min przed rozpoczęciem pracy, tak żeby przygotować sobie stanowisko pracy i rozpocząć punktualnie.
Chociaż w moim jest zapisane, że powinno się przyjść do biura na 15min przed rozpoczęciem pracy, tak żeby przygotować sobie stanowisko pracy i rozpocząć punktualnie.


@Lonate: serio? a to napewno zgodne z prawem?
@gorzki99: Tak, tak samo jakbyś pracował np. na jakiejś produkcji gdzie musisz się ubrać jakoś specjalistycznie - tez przychodzisz do pracy np. 7:45 żeby punkt 8:00 już gotowy wejść na hale i zacząć prace.

U mnie tylko ten zapisek jest martwy, nikt tego nie sprawdza, ale jest takie coś i to jest normalne. Masz pracować 8h, a nie spędzić na terenie zakładu pracy 8h, to jest różnica ;)
sprawdz regulamin pracy o ile istnieje i zapytaj normalnie


@nochybaniebardzo: regulamin pracy<kodeks pracy i tyle w temacie.
@Lonate no ok pracowalem w zakladzie gdzie trzeba sie przebrac - no i w sumie teraz tez w takim pracuje. Ale nikt mi nie mowil ze mam byc 15 min wczesniej, 20 min wczesniej itp.
Nie jest to zgodne z przepisami ze ktos Ci mowi ze masz byc X wczesniej. Ty masz byc o