Wpis z mikrobloga

Macie jakieś protipy odnośnie wynajmowania mieszkania w #poznan ? Z tego, co widzę 1800 za małe, dwupokojowe mieszkanie to będzie okazja. Dzielnice Wilda, Łazarz, Łacina, Rataje są spoko?
  • 9
  • Odpowiedz
@Fristo: to chyba zawsze jest i będzie loteria. Ja wynajmuję pokój i w sumie jestem zadowolona z dzielnicy bo całkiem spokojna. A jak chcesz dokładne dane to zajrzyj w dane policji z konkretnych dzielnic, daje to jakiś podgląd.
  • Odpowiedz
  • 1
@Fristo z tego co wymieniłeś to najlepiej na Ratajach szukaj. Zielono, ładnie, wszędzie blisko i najlepiej skomunikowane ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Fristo: Co prawda mam info trochę stare, bo nie mieszkam tam od 2014, ale tak bym rzekł:
Wilda - omijałbym. Dzielnia starych socjalnych kamienic, gdzie w co drugiej bramie wygląda grupka tubylców szukająca #!$%@?
Łazarz - zabudowa podobna, ale lepsza lokalizacja, przez co dzielnica się już zdecydowanie ucywilizowała.
Rataje i generalnie południowa część miasta - blokowiska po horyzont.
  • Odpowiedz
@Fristo: ja patrzyłam teraz na ceny to poszły niewyobrażalnie w górę w porównaniu do poprzedniego roku
jest tak jak piszesz, 1800 za dwupokojowe (w sensie w opłatami) to niewyobrażalna okazja w tym momencie XD
łazarz nie ma jakiejś super komunikacji, pełno dresów na każdym kroku, wilda teraz już to samo, rataje są spoko, ale bardzo ceny zawyżone, jezyce dla mnie najlepsze, ale ogrody i solacz (bardzo zielono) tez bym brała pod
  • Odpowiedz
Hmm dzięki, daje mi to jakiś pogląd. Zerkam sobie też na ranking dzielnic otodom przy okazji i mniej więcej się to pokrywa. Jednak chciałbym tak max do 30min pieszo od mostu królowej Jadwigi coś znaleźć. Zwrócę więc uwagę na okolicę gdybym oglądał mieszkanie na Wildzie :D Raz oglądałem jedno mieszkanie po zmroku i to był świetny pomysł, bo okazało się na ulicy nie działały latarnie i straszyło w koło patologią. Od razu
  • Odpowiedz
@lukija: Prawda, jest drogo. Liczyłem na to, że jeśli studenciaków nie ma i nie wiadomo czy wrócą, to zacznie się jakaś konkurencja ale chyba nic takiego nie ma miejsca. Ceny z kosmosu ale to nie tylko w Poznaniu. Trzeba będzie niedługo gdzieś osiąść na stałe + kredyt (,)
  • Odpowiedz
@Fristo Ja w 1,5 tygodnia znalazłem kawalerkę w dobrym standardzie za 1000+300. Ustaw sobie filtry na olx, gumtree i gratka, a potem odświeżaj regularnie (jak wracasz z roboty albo wstajesz rano). Szukaj ogłoszeń z literówkami, beznadziejnymi opisami i krzywymi zdjęciami - najlepsze okazje, bo ci ludzie zazwyczaj nie zajmują się tym na codzień i cena może być zaniżona. Unikaj biur i czekaj na oferty od Ireny, Mirka czy Grażynki. Mi się trafiła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wise-guy: haha wiem mniej więcej jak wygląda tempo znikania ofert w dużych miastach dlatego mam tydzień urlopu, od jutra siedzę na miejscu i odświeżam :D ale z tym płaceniem za pół roku z góry mnie zaskoczyleś, nieźle typ musiał być zdeterminowany
  • Odpowiedz