Wpis z mikrobloga

czy ktoś zmigrował z #homeassistant na rzecz #supla ?

Ogólnie wkręcam się dopiero w ten temat, mam postawione na rpi HA, na drugim rpi dht22 i komunikuje się po mqtt. Jednak chciałbym w przyszłości zrobić sobie w domu instalacje bardziej user-friendly. Teraz raz po raz skypt się wyłączy albo serwis na raspbianie przytnie albo kolejka MQTT dostanie zwiechy... trochę mnie to irytuje.

Planuję zatem zmigrować na suplę. Nie wiem jeszcze czy jest sens postawić ją lokalnie na RPI ? Chciałbym wtedy zakupić jakieś moduły typu Sonoff TH16 / Supla SRW-01 / jakieś inne sonoffy i wrzucać wszystko do supli.

Ma to sens?

#automatyka #inteligentnydom
  • 5
@hipodrom nie odpowiem na pytanie, ale jeśli mogę coś doradzić: ha na rpi u mnie się nie sprawdziło, było wolno i mało stabilnie; postawilem HA w dockerze na NASie i wymieniłem sqlite na mariadb; system jest obecnie bezobsługowy :)
@hipodrom: RPi jest zbyt wolne żeby uciągnąć jakikolwiek bardziej rozbudowany system. Jeżeli masz miejsce na 19calowa maszynę to polecam Dell R210-II do hostowania HA.
O Supli w ogóle nie słyszałem ale patrząc jak HA zmienił się przez ostatnie kilka miesięcy to za diabła od niego nie odejdę.