Wpis z mikrobloga

#samochody #podroze #offroad
Jakbyście teraz szukali wyprawówki od zera, to co byście szukali w budżecie do 50, a co do 100 tys. za całość (auto, odgruzka, modyfikacje)? Nic nie zmieniamy, tak sobie myślę.

Patrol za 50k, Patrol z BMW za 100k?
Delica za 50k, Sprinter 4x4 za 100k?
Prawie nowy lub nowy duster?
Używany puckup za 50, nowy pickup za 100, używany pickup z nową zabudową za 100?

granda dwójka z 2.4 i namiotem dachowym?
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StukilowaRurzowa: tak, i z Jimmy i Vitara I. Świetne małe, bardzo zwrotne i bardzo dobre w teren auta. Minus jest taki, że wszystkie są małe i w dwie osoby bywa ciasno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StukilowaRurzowa: najlepszy numer z Niva miał kolega, który zamówił sobie orginalne rury z Rosji, nówki, prosto z fabryki. Oczywiście nie pasowały i musiał pociąć i pospawać raz jeszcze( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@StukilowaRurzowa ja jakis czas temu kupilem Grand Vitare 1 V6 (5 drzwiowa, nie XL7) celem zrobienia z niej mini wyprawowki. Auto jest genialne - prowadzi sie jak osobowka, 140 lecisz bez problemu i halasu, wszystko dziala itp, itd. I mimo tego wszystkiego odpuscilem motanie i kupuje dlugiego patrola. Nie moge pozbyc sie wrażenia ze GV jest trochę za malo pancerne na jakies offroady cholera wie jak daleko od domu ;/
Teraz pewnie
@StukilowaRurzowa Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie

5 lat jeździłem wyprawowym y61 z 2.8

Gdybym jeszcze raz ( A raczej kiedy znowu ) szukał samochodu to imho patrol poza silnikiem 2.8 dla mnie był praktycznie idealny.

Z silnikiem nie miałem problemu pozatym że był słaby i mało pali . Do czasu swapu

Wybór bazy zależy jest od tego co chcesz robić. Europejskie pickupy i ich zabudowy to dramat.
Bus 4x4 jest mega.
@Sm3rf1k nie v6. Ta stara jeszcze. Ale faktycznie 2.9 nawet lepiej. Dlubnac ja można na chore moce.

Ps. Ostatnio tu taki jeden ( nie Ty )mowil że 100k na wyprawpwke to duzo za dużo i nierealne i generalnie za tyle to masz na Dakar auto. IksDE
za tyle to masz na Dakar auto


@bigger: XDD To ja teraz klientowi remontuje Y60 to wyjdzie łącznie około 30k, z tą różnicą że on będzie praktycznie "Stockowy" Tylko dokładam snorkel
@Sm3rf1k No mówiłem dzbanowi. To nie słuchał.
Wrzucić w parcha 30/50k to żaden wyczyn.

I takich aut w kraju są myślę że obecnie setki.

A on wyśmiewal gościa co chciał za parcha chyba 120k. Ze swapem bmw. A ja w swojego klamotow wrzuciłem kilkadziesiąt i gdyby mnie było stać i gdybym chciał to be z problemu Bym że 2-3 razy tyle też wrzucił.

Z drugiej strony ludzie kupują dustera i jadą na
@StukilowaRurzowa: Ja mam doświadczenie z NIVĄ
Doświadczyłem dwukrotnie i więcej nie chcę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jakbym miał 100k to bym kupił landcruisera za 30k i go przygotował za 20-30k.
Poszukaj kanału drivenfar jeśli nie znasz, pół świata objechali właśnie toyotami do których też wszędzie są części.

@namiot666: Tak części są