Wpis z mikrobloga

@kamilsonik: Generalnie to każda umowa pisemna i wypłata pożyczki w formie przelewu (a nie gotówka do ręki) jest bezpieczną formą. Czy pod weksel jest formą najbezpieczniejszą? Moim zdaniem trudno to ocenić bo nie wiadomo jak rozumieć "bezpieczeństwo".

Na pewno forma zabezpieczenia wekslowego jest szybszą ścieżką bo przy ewentualnym braku spłaty i pójściem do sądu to pożyczki zabezpieczone wekslem mają dość prosty i stosunkowo szybką ścieżkę do uzyskania nakazu zapłaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilsonik: ty chcesz ustną pożyczkę wekslem zabezpieczać? Na głowę upadłeś? Życzę powodzenia w udowadnianiu istnienia stosunku podstawowego w razie sprawy sądowej bo z dużym prawdopodobieństwem takie powództwo będzie oddalone a ty będziesz musiał jeszcze zwracać koszty pełnomocnika pozwanego. Już nie wspomnę o treści art. 720 § 2 kc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Micho_master: oj tu się nie zgodzę, referendarze w epu masowo uwalają takie sprawy i to loteria czy przyklepią ten nakaz czy nie. To samo w postępowaniu nakazowym i upominawczym, często jest brak podstaw do wydania nakazu i sprawa normalnie się toczy, są rozprawy.
@Jade: Nie chodziło mi o epu (bo tutaj w ostatnim czasie jest mocna loteria co przyklepią a co nie :) ). Tak tym bardziej, że ludzie też już się nauczyli i potrafią dość w łatwy sposób wysłać sprzeciw w postępowaniu epu.

Chodziło mi już o postępowanie toczące się w rejonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Micho_master: jeszcze kilka lat temu pozew oparty wyłącznie o weksel by przeszedł ale teraz ja bym nie ryzykował. Więc w sumie po cholere ten weksel skoro i tak trzeba przedstawiać umowę pożyczki i wywodzić stąd roszczenie
@Jade: W przypadku dużej kwoty pożyczki można się jeszcze pobawić w to, ale owszem obowiązkowo trzeba też do tego dodać jakąś umowę pożyczki sporządzić. OP pytał to mu odpowiedziałem :).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilsonik: ale pamiętaj żeby była pisemną umową, można by też rozważyć dobrowolne poddanie się egzekucji, poręczenie czy ustanowienie zastawu. Do wyboru, do koloru