Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Do osób które posiadają #oneplus 7, ale temat dotyczy również innych modeli telefonów, z tego co wiem takich jak #xiaomi, #realme czy i nawet #meizu. Nowsze czy trochę starsze modele różnych producentów pewnie też by się tu mogły znaleźć.

Jeśli niemiłosiernie wkurza was sposób działania czujnika zbliżeniowego, jednym z rozwiązań polepszenia jego działania jest zaznajomienie się z metodą z jaką owy sensor pracuje i rozwiązaniem możliwych utrudnień. Otóż nie ma fizycznego sensora zbliżeniowego, tylko jest on związany z softem. Jak działa? A no tak:

It uses a software based proximity sensor where the ear piece speaker emits a high frequency sound and when any object comes near the phone especially while call, the reflected high frequency noise is captured by the the secondary microphone to judge the distance. It's called elliptic labs virtual sensor.

Więc jak #!$%@? was tak jak mnie, że ekran od czasu do czasu na sekundę gaśnie i włącza się ponownie podczas normalnego odsłuchiwania wiadomości głosowej poprzez #whatsapp, #telegram i tym podobnych aplikacji bez uprzedniego przykładania telefonu do ucha, to może być to spowodowane na przykład zakłóceniem dotyczącym częściowego zasłonięcia górnego mikrofonu przez wasz pokrowiec na telefon.

Ja nakleiłem sobie na tył oneplusa 7 taką czarną ochronną powłokę, aby uchronić tył telefonu od zadrapań mimo stosowania normalnego pokrowca. Ta ochronna folia ma wycięcie na górny mikrofon, ale nie nakleiłem jej zbyt równo. Dodatkowo mój case również nie jest idealnie wyprofilowany i w pełni nie odsłaniał górnego mikrofonu.
Rozwierciłem otwór mikrofonu jak i rozciąłem taśmę - jest o wiele lepiej.