Wpis z mikrobloga

LuLu

LuLu powinien być instalowany na każdym systemie i być defaltowo aktywny!
To chyba najlepszy firewall jakiego miałem, najlepsze w LuLu jest, po instalacji wbija się w jądro systemu i jeżeli jakaś aplikacja będzie chciała uzyskać dostęp do internetu to wyskakuje popup z informacją o aplikacji i opcjami czy zezwolić czy zabronić, gdyby LuLu był na Windowsa, to żaden Wirus więcej nie miałby szans!

Tylko wiem, że ludzie to idioci i zezwolą nawet wirusowi dostęp do internetu...

Ale naprawdę polecam LuLu, jest darmowy i opensource! A potrafi zabezpieczyć lub zaoszczędzić Ci dane przesyłane przez internet, to Ty decydujesz jaka aplikacja ma prawo korzystać z internetu.

Jeżeli jakaś aplikacja będzie chciała uzyskać dostępu do internetu, (nawet curl, npm etc...) to musisz jej pozwolić albo zabronić, wtedy nie ma dostępu do sieci :)

#bezpieczenstwo #programowanie #macos #apple
aptitude - LuLu

LuLu powinien być instalowany na każdym systemie i być defaltowo a...

źródło: comment_1597076238M9u5NCzMV5EMHZSQf4b3As.jpg

Pobierz
  • 31
@Hauleth: LittleSnitch nie jest opensource i nie jest darmowy, ja lubie opensource, nawet czasami lubię wysłać swoją poprawkę w Push Request...

Nawet oficjalny Linux kernel zawiera dwie PR ode mnie :D
@PiersiowkaPelnaZiol: Jeżeli cenisz sobie prywatność i cenisz sobie który program ma prawo uzyskać dostep do internetu to LuLu jest dla ciebie, jeżeli nie cenisz prywatności i dajesz dostęp do internetu nawet wirusom nie używaj LuLu...