Wpis z mikrobloga

Dostałem misję "masz zorganizować #minecraft lub #minecraftdungeons na weekend dla dzieciaków", na 3 PC (ew 2PC + xbox one) tak by się dało pograć po sieci razem na jednej mapie.

Skąd jak wziąć wersje PC (win10) w sensownej cenie (a nie "wprost z ms-store w cenie jak Cyberpunk), i jak ogarnąć by nie kupować 3sztuk na każdy PC osobno, za pogańskie pieniądze, a potem jeszcze kupować dostęp do "realms" i xbox one gold do grania po sieci?

(mogę serwer lokalny/publiczny postawić na osobnym kompie, jeśli to zmieni coś)

#pcmasterrace #gry #minecraftdungeons
  • 8
  • Odpowiedz
@hrumque: Na g2a jest po około 60zł wersja win10. Ale z wersją win10 mogą być problemy z graniem z jednym kontem. Prościej by było zaopatrzyć się w wersję Java i grać przez tryb offline albo pobrać nie oficjalnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) launchera typu SKLaucher.
  • Odpowiedz
@hrumque: a nie myslales żeby coś freeware kostkowe postawić. Moja córka gra z kolegami na jakimś Free. Ale jak się nazywa to nie pamietam
  • Odpowiedz
a nie myslales żeby coś freeware kostkowe postawić. Moja córka gra z kolegami na jakimś Free. Ale jak się nazywa to nie pamietam


@ihor: no ale dzieciaki się na yt naoglądały minecraft dungeons i jakieś ewo i cośtam i oni to chcą robić... razem. "ty sie na tych komputrach znasz, zrób im!"
  • Odpowiedz
z wersją win10 mogą być problemy z graniem z jednym kontem.


@materus: w sensie że kupuję jeden klucz na PC

Aktywacji klucza należy dokonać na koncie Microsoft (poprzez Windows Store, Windows Phone Store lub Xbox Store). Więcej informacji znajdziecie Państwo pod tym adresem: https://support.xbox.com/pl-PL/billing/prepaid-codes/redeem-prepaid-codes

i aby na 3PC ściągnąć z tego MSstore i odpalić - ustawiam na nich to samo konto Microsoft, i gdy 3 PC będą zalogowane tym samym użytkownikiem
  • Odpowiedz