Wpis z mikrobloga

@Jomono: @Springfield: i przez takie glupie posty i #!$%@? ludzi ktorzy nigdy nie widzieli gabinetu psychiatrycznego i nie podjęli walki z choroba, pojawiaja sie wpisy osob którzy pomimo depresji lub chorób nerwicowych boja sie podjąć leczenie. Ha tfu na was
Ludzie sie wstydzą isc do lekarza albo na starcie uważają ze to nie ma sensu i trwaja w beznadziei meczac sie codzień spia do poludnia wstaja jedza zastygaja przed komputerem
  • Odpowiedz
@Springfield: mi też byś wybił? 7 lat temu stwierdozno u mnie schizofrenię. Po 3 latach odstawiłem leki i cyk po 3 miesiącach zaostrzenie choroby i o nie mal powrót do psychiatryka.
Weź nawet nie pisz takich rzeczy, bo twoje #!$%@? jest zwyczajnie szkodliwe.
  • Odpowiedz
@Wiciu89: Zgadza się, jednak w każdej branży masz ludzi, którzy olewają swoją pracę i można się tak poczuć. Jest bardzo mało osób potrafiących wykonać swoją pracę dobrze.

Już pojawiały się tutaj wpisy, gdzie pomimo leczenia ludzie dalej źle się czuli. Zabrzmi to źle, ale nie każdemu da się pomóc, ale warto próbować
  • Odpowiedz
@Wiciu89: Dodam tylko, że chodzi mi o takie sytuacje jak poniżej. Olewanie pacjenta i leczenie według schematu, żeby przypadkiem nie odpowiadać przed sądem, gdy pacjent bohatyrnie lub popełni przestępstwo podczas leczenie przez co jaśniedoktor będzie brany pod lupę.

Spotkałem się już z takim zachowaniem wielokrotnie, specjalizacja nie ma tu znaczenia. Lekarze, to też rzemieślnicy, którzy idą przetartymi szlakami, bo takie podejście zabezpiecza ich przed konsekwencjami prawnymi. A jak wiadomo w psychologii
ExitMan - @Wiciu89: Dodam tylko, że chodzi mi o takie sytuacje jak poniżej. Olewanie ...

źródło: comment_1597644852DmLvGmQy1JugXZABfu82Z9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ExitMan: Bój się Boga, dziecko.

Lekarze, to też rzemieślnicy


Słucham?

którzy idą przetartymi szlakami, bo takie podejście zabezpiecza ich przed konsekwencjami prawnymi.


Nie. Trzymają się procedur i rekomendacji. W psychiatrii są leki tzw. pierwszego rzutu, od których się zaczyna.

w psychologii


Co ma do tego psychologia? I co masz na myśli "na chybił trafił"?

Dziecko, więcej pokory. Przeczytaj sobie podręcznik Pużyńskiego, dobrze?
  • Odpowiedz
@ExitMan: dlatego zawsze można zmienić lekarza, w mojej opinii lepiej dojechać godzine pociągiem do kogos kto ma renomę niz tracic czas na takiego lekarza. Ale trzeba pamiętać ze psychiatra ma dobrać leki, i śledzić czy sa one skuteczne najwyzej zmienic leki jak powodują uzależnienia lub sa za mocne lub za slabe itd. A praca z psychoterapeuta jest potrzebna w celu zapoznaniu sie z problemem i jak sobie radzić z ta sytuacja.
  • Odpowiedz
@KRISSVector: Może Twoje doświadczenia są inne od moich, ale pamiętaj, że każdy ma swój punkt widzenia oraz światopogląd. Cieszę się, że żyjesz w tak pięknym świecie, że ufasz specjalistom w ich wiedzę oraz umiejętności, ale nie każdy widzi świat tak jak Ty. A, że uważasz się za osobę inteligentną, to powinnaś takich ludzi rozumieć, a nie traktować jak szaleńców lub debili.

Są też lekarze łasi na kasę i trzymają pacjenta bardzo
  • Odpowiedz
i przez takie glupie posty i #!$%@? ludzi ktorzy nigdy nie widzieli gabinetu psychiatrycznego i nie podjęli walki z choroba, pojawiaja sie wpisy osob którzy pomimo depresji lub chorób nerwicowych boja sie podjąć leczenie. Ha tfu na was

Ludzie sie wstydzą isc do lekarza albo na starcie uważają ze to nie ma sensu i trwaja w beznadziei meczac sie codzień spia do poludnia wstaja jedza zastygaja przed komputerem i idą spać. Nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ExitMan: koleżanka w ten sposób omal nogi nie straciła. Źle jej gips założyli i uciskał nerw i naczynia krwionośne a lekarz na to że spoko. Dzień później na intensywnej wylądowała. Dziś, w czasach covida pewnie by straciła nie tylko nogę ale i życie podczas próby dodzwonienia się do kogoś kto by ja zdalnie zbadał.
  • Odpowiedz