Wpis z mikrobloga

Na głównej pewnie zniknie zatem wrzucam tutaj.
Hyundai Kona zrobił ponad 1000km na jednym ładowaniu baterii:
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/7800381,hyundai-kona-electric-zasieg-samochod-elektryczny-akumulator-64-kwh-rekord.html
Przypominam, że ten samochód w wersji Style z akumulatorem 64kWh kosztuje 178 400 zł czyli jest sporo tańsza od Tesli.
#hyundai #samochodyelektryczne i zawołam #tesla bo nie widziałem takiego rekordu w przypadku tego modelu.
  • 28
@ksiak: Chyba jednak dopiero po 3 latach niemal zrównali się z Teslą:)
rekord Tesli S: 1078 km
Ale cenowo Tesla S wyjdzie dużo drożej:)
Model 3 już nie taki wytrzymały: Model 3: 830 km
Kona i eNiro słyną z bardzo ekonomicznej jazdy, niestety jak dla mnie wnętrze eNiro nawet w najlepszej wersji pozostawia trochę do życzenia, plastiki mają kiepskie.
Do Kony jeszcze nie zaglądałem, ale przez to że jest jeszcze ciaśniejsza
@ksiak:

Trzy zespoły zanotowały średnią prędkość od 29 do 31 km/h, która w ocenie przedstawicieli Hyundaia odzwierciedla typową prędkość ruchu w miastach w Europie.

Klimatyzacja i systemy rozrywki w każdym samochodzie pozostały wyłączone; dostępna energia elektryczna służyła wyłącznie do napędu. Jedynie światła do jazdy dziennej były włączone, by spełnić przepisy ruchu drogowego.


Nasuwa się pytanie czy w przypadku tesli był przeprowadzony podobny test. Do tego nigdy nie osiągniesz podobnego wyniku bo
model 3 masz za 195 500zł... i ma dwa razy mocniejszy silnik, znacznie lepsze osiągi, oraz ten sam zasięg przy nieco mniejszej pojemności baterii.


@diogene: w tej cenie model 3 ma zasięg deklarowany tylko 400km, Kona ma deklarowany 484km oba według cyklu WLTP. Zatem nie wiem gdzie masz model o którym piszesz.

Chyba jednak dopiero po 3 latach niemal zrównali się z Teslą:)

rekord Tesli S: 1078 km

Ale cenowo Tesla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: Tylko że sąd uznał faceta winnego, a nie Teslę. "nielegalne sterowanie wycieraczkami" to clickbaitu, tak jak napisał kolega wyżej.
@anon-anon: dlaczego niby nie dostaniesz, koleś w Niemczech dostał.

Tylko że sąd uznał faceta winnego, a nie Teslę. "


@Yelonek: prawidłowo, w końcu robił coś czego w trakcie jazdy nie powinien robić. Skoro kupił taki samochód to jego problem.

Skoro jednak znajdzie się ktoś kto twierdzi, że to nie problem w Tesli, tutaj macie forum, wytłumaczcie tym ludziom jak zmienić pracę wycieraczek bez ekranu bo jak widać oni również o
nie, ponieważ jest to niepotrzebne


@denis-szwarc: xD

Auto działa znakomicie,


@denis-szwarc: xD^2

za kilkanaście lat nie będziesz mógł jeździć autem tak czy siak.


@denis-szwarc: to fakt, wtedy nie będzie mnie to interesować, teraz jednak chce widzieć coś przez szybę. Praktycznie każda jedna marka w przypadku wycieraczek automatycznych ma zapisane, że system może nie działać prawidłowo warunkach śniegu, mżawki itp.

przez rok w aktualizacjach problemy zniknęły ^^


@denis-szwarc: według
miesiąc i uwierz mi na słowo, że opcja auto działa znakomicie ^^


@denis-szwarc: nie jestem w stanie uwierzyć na słowo. Jak widać po załączonym filmie i komentarzach, bardzo dużo ludzi ma problemy. Widocznie w trakcie miesiąca nie trafiliście na problematyczną aurę.