Wpis z mikrobloga

Posiadam VU+ Uno 4k oraz telewizor LG B8 (webos).

VU+ jest skonfigurowany do streamowania, generuje sobie listę m3u z kanałami, wszystko działa poprawnie z kilkoma wyjątkami, o czym za chwilę. Cała lista działa poprawnie w aplikacji VLC czy w KODI na PC.

Natomiast na TV z najnowszym webos nie działają mi:
- Polsat Sport Premium (1 i 2) - czasem 1 się załaduje
- Viasat Nature
- AXN Black/White (tu najmniejsza szkoda)

Na TV próbowałem SmartIPTV, OTT Player oraz SSIPTV, wszystkie te aplikacje mają problem z w/w kanałami. Zatem stwierdziłem, że może być to wina samego LG. Po wpisaniu do przeglądarki na LG adresu z kanałem, który nie działa (http://10.x.x.x:8001/1:0:1:E99:1E78:71:821010:0:1:0:) nie rozpoczęło się odtwarzanie, gdy wpisałem kanał typu TVP1HD, który działa za pomocą SmartIPTV, w przeglądarce również od razu ruszyło video.

I teraz pytanie z czego to wynika? Czy te nie działające kanały mogą być w jakiś inny sposób streamowane przez VU+? Porównywałem dane o video i nie widzę jakiś różnić między działającym kanałem, a nie działającym.

Można w jakis sposób skonfigurować VU+ aby stream był w 100% kompatybilny z webos?

#vu
#iptv
#siptv
#webos
#enigma2
borys_pl - Posiadam VU+ Uno 4k oraz telewizor LG B8 (webos).

VU+ jest skonfigurowa...

źródło: comment_1597829623UUK3OBbhnaZFCitYFkwQgf.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@borys_pl a jaki jest czas dekodowania tych kanalow? Moze PSP1 potrzebuje wiecej czasu na dekodowanie i jest jakiś time out na aplikacji? Mam podobnie z aplikacja GSE iptv i iptv na telefonie. Na jednej jakby time out byl krótszy i wywala błąd odtwarzania kanalu gdzie na drugiej apce jie ma tego problemu.
  • Odpowiedz
@kodiwpigulce_pl: zaskoczyłeś mnie tym pytaniem, na pewno czas dekodowania jest dłuższy przy PSP1, bo chyba te kanały Polsat Premium mają najwyższy bitrate. AXN Black/White chyba są tylko w 720p, albo mniej. Na iPad uzywam wlasnie GSE SMART IPTV i wszystkie kanały się odtwarzają.

Da się jakoś w enigmie2 sprawdzić logi dostępowe, ze ktoś z zewnatrz odtwarza stream?
  • Odpowiedz
@borys_pl ja mam wtyczke, ktora pokazuje czy jest aktywny jakis stream. Jak bede w domu to sprawdze. Wystawiasz ten dekoder na zewnatrz, ze kazdy poza siecią domowa moze korzystac? Jesli tak to zabezpieczyć mozesz to aplikacja do tworzenia sieci ZeroTier.
  • Odpowiedz
@Miecz12 - transkodowany PSP1 oraz PSP2 działają poprawnie. AXN Black i White również, ale dłużej się ładują.

Jeszcze wszedłem w logi oscam i chyba spowodowane jest to długimi czasami dostępu, VLC czy KODI sobie z tym radzą, a webOS nie.

(ecm) dvbapi (1C86-0891.[0100-000068-5C00-0071-64]-DC990B804629FB6AE035617607A16B13-//-HOP:01): found (3393 ms) by tvstar4 (F/2/2/2) - AXN White
Dodatkowo w przypadku PSP1 oraz PSP2 przy próbie łączenia najpierw w logach pojawia się komunikat "NOT FOUND", prawdopodobnie webOS nie
  • Odpowiedz
@borys_pl: a tv jest podłączony po wifi? i jak wygląda sytuacja z canal+ 4k (ten kanał ma największy bitrate)?

nie mam jak tego sprawdzić teraz, ale czy jak kanał nie jest zdekodowany, to mimo wszystko powinno ładować kanał, tylko bez obrazu i dźwięku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Miecz12 - tv jest po WiFi, ale spokojnie 120 mbit/s wyciąga (łącze 300mbit). Natomiast sam tuner podłączony jest po kabelku na łączu (1 gbit). C+4k mam problem od dawna, czasem działa, ale większość czasu nie działa (również na tunerze VU+ Uno 4k, który pełni rolę stream serwera).

(ecm) dvbapi (116F-0C8D.[1884---013E-8F]-00000000000000000000000000000000-//-HOP:01): not found (71 ms) by tvstar3 - CANAL+ 4K ULTRA HD
Przy C+4k cudowałem z ustawnieniami Skip CWs checksum test, ale
  • Odpowiedz
@borys_pl: No tak jak mówie, wydaje mi się że tutaj oscam nie ma nic do rzeczy, raczej jakiś problem z tv, który może nie jest w stanie odtworzyć tych kanałów z jakiegoś powodu (bo skoro transkodowane działają...), masz możliwość na innym tv od lg to przetestować? Ja bym jeszcze spróbował mimo wszystko też po kablu podłączyć tv do internetu i tak przetestować, w najgorszym wypadku po prostu transkodować te kanały na
  • Odpowiedz
@borys_pl: a masz zaktualizowany system? bo u mnie na zgemmie h9s jakiś czas temu pojawiła się opcja transkodowania w 1080p, poza tym przy 720p i 1080p nie ma takiej wielkiej różnicy przy maksymalnym bitrate
  • Odpowiedz
@borys_pl: ja używam openvix, dostęp do dekodera będę miał dopiero pod koniec miesiąca, więc teraz nie sprawdzę i pewności na 100% nie mam, może to mi się tylko przyśniło, ale serio wydaje mi się że miałem tam opcję 1080p
  • Odpowiedz
@Miecz12
@kodiwpigulce_pl

Wzialem testowe linijki od egygold, dziala już C+4k (). Rowniez na TV. Wszystko plynnie mimo wysokiego bitrate i HDR.

Ale problemu z PSP1 i 2 nowe linijki nie rozwiazaly. Za to znalazlem jeszcze jedno obejście problemu, gdy PSP1 lub 2 jest odwtarzane bezposrednio na VU+ lub tez uruchomie stream na VLC, a potem sprobuje wlaczyc jeden z tych kanalow na TV, to stream
  • Odpowiedz