Wpis z mikrobloga

Czesc, nigdy nie mialem problemow z cera, ale jakos od 2-3lat borykam sie z syfami ktore wychodza mi pomiedzy brwiami, nigdzie indziej mi nie wychodza, tylko tam, czasami jeszcze poza syfami mam w tych okolicach czerwone przebarwienia, myje twarz codziennie zelem loreal pure charcoal, a nastepnie nakladam krem vianek na to, niestety za bardzo mi to nie pomaga. Ktos ma pomysl jaki #kosmetyki moglyby mi pomoc? #tradzik
  • 10
@Grrrah: jeśli to zmiany ropne to dobrze byłoby zrobić badanie przesiewowe - może to coś bakteryjnego, wtedy pomaga dobrze dobrany antybiotyk.

Czasem niestety niektóre partie twarzy mają tendencje do powiększania porów. Wtedy bardzo ciężko jest to doczyścić. Zwykłe mycie nic nie daje, bo bród zbiera się głęboko i tworzą się wągry. Pomaga nieco regularna mikrodermabrazja i kwasy.
@Morgana_: Zdaje sobie z tego sprawe, ale tbh nie widzi mi sie zmiany stylu swojego zycia tylko dlatego ze mam syfy pomiedzy brwiami, dlatego chcialbym poprostu znalezc jakies inne latwiejsze rozwiazanie tego problemu.
@Grrrah: jak najbardziej, skoro tylko w tym miejscu występują. Ja tak miałam z czołem swego czasu. Oduczyłam się pocierać czoło w zamyśleniu i minęło. Dosłownie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ręką odjął. Na dłoniach masz różne bakterie, nawet jak często myjesz, na skórze twarzy tez osiadają. Wcierasz to w pory przy każdym dotknięciu. Jak masz wrażliwa skore, to wiele nie trzeba.