Wpis z mikrobloga

@Qarez na programowaniu najwięcej polegnie, to jest największy odsiew na pierwszym roku. Fizyka była, tylko nie pamiętam na którym roku, ale to raczej podstawy jakieś.
@Qarez algebra liniowa też chyba trochę ludzi uwaliła, ale nie tyle co programowanie ( ͡º ͜ʖ͡º) języki na pierwszym roku to było C i C++ - no i egzaminy na kartkach. Ale to było 8 lat temu, mogło coś się pozmieniać! ( ͡ ͜ʖ ͡) a programowanie jest od zera w zasadzie, z tym, że przyrost wiedzy był dość spory.
@Qarez edytowałem poprzedni wpis, przed Twoja odpowiedzią, pewnie za szybko kliknąłeś w powiadomienie ( ͡º ͜ʖ͡º) tak liczbowo u nas było tak, że na starcie było 360 osób (zrobili jakby 2 roki informatyki), na drugim roku było chyba poniżej 100
Potem to się przekształca w algorytmy, gdzie pisało się programy, który musiały implementować jakieś konkretne algorytmy. Dodatkowo program musiał przejść przez sprawdzarke, która miała dosc hardkorowe wymagania co do czasu wykonania i pamięci. IMHO im dalej w las tym jest już łatwiej, najciężej ogarnąć pierwszy rok bo masz natłok wszystkich przedmiotów i ogólnie przyzwyczajenia że szkoły średniej nie pomagają ( ͡º ͜ʖ͡º)
@greenik: Okej, już chyba ostatnie pytanie (bynajmniej teraz tak myślę :D). Chodzi o poziom matematyki. Jestem po technikum i nie miałem wcale rozszerzonej. Są potrzebne jakieś podstawy rozszerzenia czy wszystko co potrzebne będzie na studiach?
@Qarez generalnie tam nie zaskoczy Cię nic. Na każdym przedmiocie masz wykłady które teoretycznie powinny Cię przygotować do laborek, ale jeśli chodzi o matematykę to Twoim przyjacielem będzie eTrapez ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Qarez: jak się będziesz przykładać i nie będziesz się #!$%@?ć to sobie poradzisz, ale tak jak kolega @greenik napisał, po 1 semestrze odpada masa ludzi, oni ich przyjmują tylko żeby kasę wydoić od MEN za studenta, a dalej to #!$%@? albo bierz warunek, tak to jest na tym umcs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fizyki mało, algebra wg mnie prosta, jakieś matematyki dyskretne do ogarnięcia. Ale 90% to
@miotaczsledzi: Myślę o znalezieniu pracy po 1 roku i wtedy zmiana trybu na zaoczne. Ogólnie ja jestem bardziej sieciowcem niż programistą. Będę mógł wybrać sieci zamiast programowania na 2 roku?
@Qarez: sieci jako fakultet tak i dalej w 3 roku pisac prace. Ale to nie tak że zostawiasz programowanie, co to, to nie.
Będziesz miał i tak algorytmy, oraz z tego co pamietam i tak jakies programowanie w javie czy innym bedzie.