Wpis z mikrobloga

#!$%@? MAĆ HISTORIA Z OSTATNIEJ CHWILI XDDDD

Wynająłem na początku sierpnia mieszkanie w mieście wojewódzkim. Liczyłem że sierpień to i trochę taniej będzie, bo w tym okresie umowy raczej się kończą niż zaczynają. Znalazłem spoko ofertę, fajna lokalizacja (blisko centrum), schludne mieszkanko i cena około 25% niższa niż średnia. Umówiłem się, obejrzałem, od razu umówka i gituwa. Dzisiaj miałem wolne popołudnie, walnąłem wszystko w kąt (ciuchy, torbę), koszulka i spodnie out i hehe netflix & chill. I nagle słyszę klucz w drzwiach. Trochę się zdziwiłem, bo kto to niby miałby być? A to właścicielka sobie wchodzi. Wstałem, trochę się zdziwiłem i mówię "dzień dobry". Myślałem że chodzi o jakąś awaryjną sytuacje, ale ta ani nie dała znać, ani nie dzwonila nic XD ani slowem sie nie odezwala, pochodzila po mieszkaniu, zajrzała do pokojów i łazienki chciała wyjść, ale zatrzymałem ją pytaniami o co #!$%@? chodzi. A ona że nie życzy sobie żeby w jej mieszkaniu był taki bałagan i mam to posprzątać XDDDDDDDD po tym od razu wyszła a ja zdębiałem.
5 minut później odezwała się jeszcze na messengerze:
Co mam robić? Umowa na rok xD zapowiada się kozackie życie
#bekazpodludzi #studbaza (bo dużo studentów wynajmuje) ##!$%@? ##!$%@?
źródło: comment_159794595057eqgABwYlFoZZvY25ikk1.jpg
  • 382
@Goronco: Drugi raz miałem okazję nająć mieszkanie od osoby,która zawodowo siedzi w nieruchościaciach,a wynajmuje mieszkania prywatnie i własnosciowe.Z tego względu doszukiwałem się w umowie czy nie bedzie ona spisana typowo pod niego,jest wręcz przeciwnie bo jasno wypisane są prawa najemcy między innymi,że wynajmujący nie ma prawa wejść bez mojej zgody i wcześniejszego umówienia się do mieszkania i wiele innych,które pokazują jak powinna wyglądać normalna umowa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: o czym ty mówisz. Ty wyskoczyłeś do mnie z posiadaniem i rozporządzaniem, żaden mój post o tym nie traktował, wtf

@Krisskow: chcesz dyskutowac, a nawet nie czytasz dokladnie. Pisalem o USTAWIE z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Nie mozna rozmawiac o najmie lokali do celow mieszkaniowych z pominieciem zapisow tej ustawy.

Tak czy srak, jak napisaleś, z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
U mnie właściciel pragnie co miesiąć się spotykać, bo woli gotówke zbierać niż wygodnie przelewem... Tyle dobrze, że nigdzie tak tanio takiego mieszkania nie znajde, a relacje mamy dobre.

@pytunk: ciekawe dlaczego woli gotowke
( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goronco: jeśli od wewnętrznej strony masz dziurkę na klucz, a nie gałkę, to zostawiaj klucz w zamku. Nie będzie mogła wsadzić od zewnątrz ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba że to Gerda, to wtedy może ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goronco: to przekręć klucz do oporu (2 razy) i jeszcze kawałek, powinien pozostać tak na skos. Też wtedy klucz nie wchodzi. Przetestowane, sam mam Gerdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krisskow:

chodziło mi o to, że ktoś może z tego zrozumieć, że najemca funkcjonuje we wszystkich aspektach jak właściciel. A to nie prawda. Ale wyjaśniłeś co miałeś na myśli i ok - nie zarzucam Ci błędu. Wyjaśniliśmy sobie że chodzi o ochronę praw posiadacza (najemcy czy właściciela), że zgodnie z 690 kc do ochrony tych praw stosuje się te same przepisy.

Chciałem tylko doprecyzować, że działa to tylko w odniesieniu do
@Krisskow:

nie zrozumiałem cię właściwie pierwotnie

Ja chyba też na wyrost oceniłem, że przyrównujesz najemcę do właściciela w każdym aspekcie. Nie wiem, może to jakaś podświadoma, typowa dla wykopka chęć #!$%@? się, ze mnie wyszła :) Również pozdro.
Zgodnie z prawem z tytułu umieszczania przeze mnie kwoty wymienionej w umowie winna być zaznaczona rowniez kwota podatku jednak nie mogę jej znaleźć".

@Caracas: Niby jakim prawem?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Może kolega @Caracas ma na myśli to:

Art. 19b. 1. Właściciel zgłasza zawarcie umowy najmu okazjonalnego lokalu
naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania
właściciela w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia najmu.
2. Na żądanie najemcy właściciel ma obowiązek
@staryhaliny przy wynajmie nieruchomości zawsze trzeba odprowadzać podatek od wzbogacenia. To nie Afryka gdzie można wynajmować coś i czerpać zyski wkładając wszystko do kieszeni.
@Caracas:

Odprowadzać - tak.
Podawać jego wysokość w umowie (jak napisałeś) - nie.

podatek od wzbogacenia

Dochodowy chyba miałeś na myśli. Bo Podatek od czynności cywilno-prawnych ("od wzbogacenia") nie jest obowiązkowy przy najmie nieruchomości.
@Goronco: Kurde aż się cykam, bo wprowadzam się za niedługo do nowego mieszkania, a właścicielka mieszka kilka bloków dalej xD oby nie było takich inb xD
Teraz mam właścicielkę z innego miasta to mam święty spokój
@staryhaliny kaucję idzie podciągnąć pod wzbogacenie się.


@Caracas: BZDURY! Kaucja ma zupełnie inny cel. Co do zasady jest zwrotna (i to w formie zwaloryzowanej, wiec wynajmujący jest wręcz stratny na kaucji!!). Ewentualny obowiazek podatkowy w przypadku kaucji dotyczy sytuacji, gdy wynajmujący jest VATowcem i tylko wtedy gdy zużył kaucję. Do momentu kiedy wynajmujący tylko trzyma kaucję, ale jej nie uruchamia, nie powstaje ŻADEN obowiązek podatkowy.

Pomijam fakt, iż kaucja winna być
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Dlatego już dawno przestałem obserwować tag #nieruchomosci :)
Szkoda tylko, że inne pelikany łykają często to co piszą takie trolle i potem są wielce zdziwieni.

@Goronco: Dodam tylko, że kwestie wejścia wynajmującego do lokalu są uregulowane w art. 10 ustawy o ochronie praw lokatorów:

Art. 10. 1. W razie awarii wywołującej szkodę lub zagrażającej bezpośrednio
powstaniem szkody lokator jest obowiązany niezwłocznie udostępnić lokal w celu jej
usunięcia. Jeżeli lokator
Dlatego już dawno przestałem obserwować tag #nieruchomosci :)


@staryhaliny: Zastanawiałem się nad tym samym. Jak nie trolle to eksperci. Jeden z najmniej wartościowych kontentów na wykopie.

Szkoda tylko, że inne pelikany łykają często to co piszą takie trolle i potem są wielce zdziwieni.


Mnie zawsze bawi jak był jakiś mirek co się radził wykopków co zrobić z sąsiadem wystawiającym śmieci i zaczął za namową innych debili zaśmiecać klatkę i ostatnie wpisy
@Goronco: Czy w umowie masz zapisane że masz dbać o porządek a właścicielka ma prawo zaglądać do domu ?
Jeśli nie, zadaj jej pytanie retoryczne gdzie jest ten podpunkt, który ją do tego upoważnia?
A druga sprawa jak ktoś wbija Ci do wynajmowanego domu to zrób jak Ci każą niektóre mireczki, zmień zamki nie tylko w domu ale w skrzynce pocztowej (skąd wiesz czy baba nie będzie Ci korespondencji przeglądała), spytaj
@Goronco: ja bym walił od razu do jakiegoś prawnika. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, tym bardziej że w domu trzyma się przecież pieniądze, różne umowy i inne papiery z wrażliwymi danymi. Mogłeś od razu zadzwonić po policję aby sporządzili jakąś notatkę. Za nic bym nie odpuścił i poruszyłbym niebo i ziemię aby kobiecie #!$%@?ć ile wlezie.
@Goronco: wyjdz w niedzielę z domu. Hak wrocisz i będzie widoczne ze była albo wyśle sms podobny ze była i cos jej nie pasi od razu pisz ze na stole miales 10 tys zł i zginęło. Sprawa oczywiście zgłoszona na policji. Obesra się stara ciupa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Goronco: Dzwoń na policję jak przyjdzie. Zamknij drzwi na klucz jak będzie w środku i pilnuj żeby ich nie otworzyła do czasu przyjazdu policji, wtedy zgłaszasz wtargnięcie i cyk, głupia pinda z głowy.