Wpis z mikrobloga

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w miarę nowy automat jest gorszy od manuala? Jeżdżę do tej pory manualem ale kilka razy miałem możliwość jazdy automatem, i zawsze jakoś tym drugim wygodniej mi się jechało. O co tutaj chodzi że sporo osób tu,znajomych i na różnych forach odradza ten tym skrzyni biegów.
Tak następne auto będzie tylko w automacie, plusów z jazdy manualem za bardzo nie znajduję.
#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
picasssss1 - Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w miarę nowy automat jest gorszy od manua...

źródło: comment_1598041793hVW5aXCeVldYbz5kCr7Wf3.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
@brakloginuf: przy prawidłowym serwisowaniu w żadnym wypadku nie jest bardziej awaryjne


@ks2m: hahaha. Tylko czekalem na taka odpowiedz... w porownaniu do manuali to sa strasznie awaryjne. W manualu co? Synchronizator padnie ci i na tym koniec
  • Odpowiedz
@picasssss1: ja zapodałem ironię ale widze, że już przylazł janusz i będzie wmawiał, że automaty jakie to nie są awaryjne i drogie. Te czasy już minęły. Wiadomo, że nowsze automaty będą drogie w naprawie ale coś za coś. Jak ktoś jeździ nowszym autem to go będzie stać a janusze dalej passacik w manualu i heja
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Nie wiem jak do nowych, ale do mojego auta używkę mogłem kupić za 1500zł z tym, że to taki gość co raczej ceny ma niższe, ale szybko sprzedaje.
Obecnie ma najechane 214k i olej nigdy nie był zmieniany, bo to za czasów gdy producent nie zalecał wymiany i powinna wytrzymać 300k bez wymiany. Nawet chciałem wymienić ten olej, ale mi odradzono jeśli nie było to robione wcześniej.
  • Odpowiedz
w porownaniu do manuali to sa strasznie awaryjne


@brakloginuf: kurła kiedyś odpalało się na korbkę i się NIC nie psuło, teraz jakieś rozruszniki trzeba regenerować, łożyska trzeba zmieniać, po co to komu
  • Odpowiedz