Wpis z mikrobloga

#eu4 No dzień dobry, dajcie jakieś proptipy jak grać Austrią żeby sobie fajnie nabijać ia, bo już któryś raz do hre podchodzę ale jak zwykle coś musiałem zrobić źle( ͡° ʖ̯ ͡°) standardowym openingiem robię sobie unie nad Czechami, Węgrami i Milanem, o Burgundie podczas eventu też walcze, ale nie wiem jak zarządzać samym hre, wypowiadanie wojen z cb odrzucanych demand unlawful territory ma sens? W przypadku kiedy jedno z księstw w hre zostało anektowane i w ten sposob mogę je wypuścić. No i czy zatrzymywanie shadow kingdoms jest opłacalne? Gram z dlc.
  • 2
@ReedolfKekler: dlc nie mam ale najlepiej to tak szybko jak to możliwe nawracać heretyków, bo to najwięcej zabiera. Z shadow kingdom na pewno masz dodatkowych członków. Jak nie ma wojny wewnątrz cesarstwa to masz +0,10 ia . Odziedziczenie Burgundii daje na pewno sporo pieniędzy. Nie musisz chyba wypowiadać wojny członkom cesarstwa, jednak wypowiadaj wojnę, jeśli ktoś spoza zajmie terytorium, zdaje się Dania na począrku wchłania Holstein, Polska czasem zabiera Neumark.
@ReedolfKekler: Opłaca się zatrzymać Shadow Kingdom, na obecnym patchu jest to bardzo proste, gdy odpali ci się incydent w HRE poprostu weź sojusz z każdym członkiem HRE we Włoszech i w tedy nikt nie wyjdzie z cesarstwa. Warto jak najszybciej rozbić Francję oraz innych sąsiadów na księstwa bo po chyba 4 reformie dostajesz CB żeby włączyć do HRE sąsiadów, dostajesz wtedy IA podczas peacu zależne od ich deva, uważaj na Bałkanach