Wpis z mikrobloga

@pronter: Wrażenie mylne. Miasto nie najpiękniejsze po tym wszystkim, co przeszło, ale nie brakuje mu ciekawostek spoza przewodnika, było pytać wcześniej - zabytkami, muzeami, wycieczkami free walking tour itp. też zresztą można sobie spokojnie zapełnić weekend, tyle że to wszystko jest na Tripadvisorze, więc nie będę się produkować. Z ciekawszego socu np. rzeźby w ogrodzie muzeum sztuki socjalistycznej na Iztoku, dzwony w parku Kambanite, budynki NDK i NMH łącznie z wnętrzami,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czos_sosnkowy: Street art rzeczywiście widoczny, ten bloczek który zalinkowałeś również, chociaż po wizycie w Belgradzie to już nic chyba na mnie wrażenia nie zrobi...

Następny przystanek w Bułgarii to Buzłudża, jesteśmy właśnie w drodze, jeszcze dzisiaj Złote Piaski i kilka dni nad morzem.
Coś polecasz, albo opowiesz? Dzięki za odpowiedź i elaborat :3
  • Odpowiedz
@pronter: Być może będziesz jechał przez przełęcz Szipka, jedno z kluczowych miejsc w historii bułgarskiej. Ku pamięci poległych w wojnach rosyjsko-tureckich postawiono pomnik na Orlim Gnieździe, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę, Buzłudżę też stamtąd widać. W miejscowości Szipka nie sposób przegapić złoto-czerwonej cerkwi w stylu staroruskim. W regionie znajdują się również grobowce Traków i niektóre można zwiedzać, nie wiem, czy teraz też. Ogólnie zabytków, odrodzeniowych miasteczek i innych interesujących
  • Odpowiedz
@pronter: Mieszkam, zwiedzam, chodzę po górach, próbuję domowych wyrobów o różnym stanie skupienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie stoi za tym żaden podejrzany biznes jak w przypadku mirka, który zaczepia ludzi na privie, oferując "pomoc" w założeniu działalności w BG, a jednocześnie niejako podszywa się pod typa z kanału Orient Explorer.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czos_sosnkowy: jesteś fanem Bułgarii tak po prostu? ;)
Co do Złotych Piasków, nigdy nie byłem w Bułgarii i nie jestem jakimś alternatywnym bardzo turystą, bo przy planie objazdówki to na pierwszym planie jest sztampa, alternatywa wjeżdża przy okazji. Belgrad sobie wypatrzyłem kilka lat temu przejazdem, byłem bardzo zdziwiony że w miejscach przewodnikowych ludzie byli, a w tak monumentalnie wspaniałych jak Bramy - nie... Nawet mieszkańców jak na lekarstwo.
A co byś
  • Odpowiedz
@pronter: Dziadkowie częstujący mnie kilkudziesięcioletnią rakiją z własnej piwnicy mogli zaważyć na ogólnej ocenie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Cóż, wycieczki śladami takiej architektury w Europie to wciąż nisza, a miejscowi zwykle najchętniej by ją wysadzili. Rumunii nie mam jakoś super dobrze zjeżdżonej. Blisko drogi Warna-Bukareszt przez Ruse leży tzw. kamienny las, muzeum mozaik w miejscowości Dewnia, rezerwat archeologiczny Abritus... Twierdza Owecz (świetny widok na okolicę!), ww. pomnik
  • Odpowiedz