Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@C13CH4N: Metraż podobny - 61 metrów. Blok z lat 60 i standard babciny(Choć zadbany) Generalnie zakładam, że wszystko trzeba zrobić - nową elektrykę, rury, nowe drzwi, parkiet do poprawki, stare grzejniki mogę zostawić bo nawet stylowe są, ale w innych miejscach. Tak zakładałem 120000 ale kurcze z tego co piszesz to pewno więcej powinienem zakładać... Dzięki!
@szczypiorex: Ja przy drogiej robociznie i wszystkich szafach/szafkach na wymiar (ale brak mebli z drogich sklepów) zrobilem 2400zł/m, przy tanszej robociźnie i nie kazdej szafce na wymiar i braku wyspy zmiesciłbym sie w 2100zł/m -> tu bym liczył minimum dobrej jakosci, bez robocizny swojej lub po znajomosci. EDIT: W mieście >500k mieszkańców
@szczypiorex Nie Gdańsk, miasto 60k pod Łodzią. 36m2 wyjdzie ok. 60k, elektrykę robiłem sam, panele sam, meble w kuchni i łazience stolarz na wymiar, jakieś komody z salonów meblowych, dwie duże szafy samodzielna robota, trochę materiałów z promocji. Patrząc na to że w takim #!$%@? mam 1700 za metr niecałe to w Gdańsku bym nie liczył na 1500 xD
W 2013-2014 (na dwa rzuty) 48m2 kosztowało pod 40 tysięcy bez wymiany elektryki i bez mebli w pokojach czy przedpokoju za to ze wszystkimi drzwiami, podłogami, oknami, kuchnią i łazienką. Robocizna na tamten czas wyszła jakieś ~12 tysięcy za całość (nie liczę wymiany okien w cenie okien czy wymiany drzwi w cenie drzwi). Wiem, że na dziś to pewnie dowód anegdotyczny. ( ͡º ͜ʖ͡º)