Wpis z mikrobloga

@CichySzelestOka: jak zapisuje same Carsy bez zapisania Person wcześniej to otrzymuje:

Caused by: org.springframework.dao.InvalidDataAccessApiUsageException: org.hibernate.TransientPropertyValueException: object references an unsaved transient instance - save the transient instance before flushing : com.mrfisherman.testjpa.Entity.Car.owner -> com.mrfisherman.testjpa.Entity.Person; nested exception is java.lang.IllegalStateException: org.hibernate.TransientPropertyValueException: object references an unsaved transient instance - save the transient instance before flushing : com.mrfisherman.testjpa.Entity.Car.owner -> com.mrfisherman.testjpa.Entity.Person
a jak zapisuje sam Person bez Cars to cars[] mam puste i tych samochodów nie ma w
  • Odpowiedz
@MrFisherman:

a jak zapisuje sam Person bez Cars to cars[] mam puste i tych samochodów nie ma w bazie :/

bo nie dodałeś samochodów do listy cars twojej instancji person
  • Odpowiedz
@MrFisherman: ilość zapytań jest zupełnie normalna, na początku sobie wyciąga id z sekwencji, później robi trzy inserty, a następnie select na person i kolejny select na car (bo jest lazy)
  • Odpowiedz
@MrFisherman: pytanie w takim razie jaką masz bazę pod spodem, że select 50 rekordów trwa sekundę.

coś musisz jeszcze źle robić jeśli dodawanie 50 rekordów trwa milion lat, przy pustej bazie to powinno się w rzędzie pojedynczych milisekund zamknąć
  • Odpowiedz
@xnor: bazę mam na amazonie te darmową 1 vCpu i 1 GB Ram, 1 insert zajmuje ok 200ms czyli 50 rekordów to jakieś 10 sekund, chyba dość dużo ale nic nie poradze widocznie
  • Odpowiedz