Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Po kilku wyjazdach wakacyjnych na różne wyspy w #grecja jestem po raz pierwszy w #bulgaria i jak na razie dla pod niektórymi względami jest to zmiana na minus.
Przede wszystkim to tu się kurla prawie nie pije kawy. Ludzie najczęściej piją ją z automatów a w barach to tylko raz spotkałem coś innego niż iced latte.
Wydaje mi się też ze mniej znają angielski.
Na plus na pewno ceny (dwie zimne kawki na plaży to ok 20 zl) i plaże - tutaj na słonecznym brzegu kilka kilometrów piaszczystej plaży. Woda ciepla i czysta. W Grecji z plażami bylo trochę gorzej i trzeba się było ich naszukac.
  • 9
@mycyly: wszechobecne automaty z kawą i brak kawiarnii w Bułgarii to najbardziej #!$%@? akcja jaką tam widziałem. Z angielskim też był dramat. Plaże ekstra, ale infrastruktura wokół już marna. Byłem raz, drugi raz nie zamierzam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acidd: to tak, w moim hotelu jest pporządny ekspres i na poranną kawę nie marzyłem. Ale ja tu przyjechałem na plazing i brakuje mi np fredo capucciono;P
@mycyly: Hej właśnie zastanawiam się czy jechac na Last Minute. Też byłem w grecji kilka razy.

Jest w Bułgarii gdzie pojechać? Coś zobaczyć? I jak koronka? z góry dzięki z ainfo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dnaprawa: ja jestem w Nessebarze i jedynie gdzie się wybrałem to 5km dalej do Słonecznego Brzegu xd autobusem da się pojechać do Varny albo Burgas ale średnio mi się chce ze względu na upal. No i po tym co tu zobaczyłem to nie wiem czy coś mnie tam by zaskoczyło.
Koronka to tutaj jakby nie istniala. W sklepach sa naklejki by
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mycyly: wyslalo mi posta, no nie wytrzymie. W sklepach sa naklejki by zakładać maski i tam je można spotkać najczęściej ale gdzie indziej to juz brak oznak jakby coś bylo inaczej. W hotelu niby tez obsługa miala nakładać żarcie ale jest normalnie. Widziałem tez jak dzieciak za duzo nałożył sobie loda, ugryzl go z góry a potem nadmiar z powrotem wrzucił do zamrażarki. W Słonecznym jest za to mnóstwo wielkich hoteli
@mycyly: Co ja czytam xD Słoneczny Brzeg to nie Bułgaria, a Nesebyr też jest na maksa przeżarty masówką. Wystarczy ruszyć się z turystycznego getta na pół zamkniętego w martwym sezonie, to i lepsze knajpy, widoki i atrakcje się znajdą. Greckie freddo faktycznie niepopularne, z kolei frappe w lecie jak najbardziej do dostania w większości lokali podających napoje, łącznie z niektórymi sklepami. Jak nie ma w menu, to trzeba pytać o biało
@mycyly: Brak kawiarni? Bułgarzy, podobnie jak większość południowych narodów, potrafią pół dnia na kawie przesiedzieć. Kawiarnie są wszędzie, jak nie ma kawiarni to kawę dostaniesz nawet w kiosku, do tego dochodzą wszechobecne już wspominane bankomaty. I nawet w tych kioskach mają jakieś late, frape, czy co tam chcesz. Na wybrzeżu prawie nie ma Bułgarów, głównie turyści, więc i to nieco inaczej wygląda, dostosowują się do potrzeb.