Wpis z mikrobloga

hej, potrzebuje pomocy w sprawie konta dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Mam konto prywatne w ING, mogę je podpiąć jako "firmowe" (same transakcje firmowe, zeby bylo jasne dla US)? Czy jednak specjalnie muszę zakładać konto firmowe ING? Coś obiło mi się o uszy, że mogę używać konta prywatnego, wobec tego po co istnieją konta firmowe? Dla jakiś większych firm?
#ing
#banki
  • 12
@donpatryczek: oczywiście, że możesz używać prywatnego, ale jest to bardzo odradzane. Jeżeli fiskus będzie chciał ci zamrozić konto to jest szansa, że zamrozi całe, a nie tylko wydzielone subkonto firmowe. Ponadto kwestia zaliczania odsetek i opłat za prowadzenie - fiskus będzie się czepiał, twierdząc, że to nie są wydatki związane z jdg, tylko prywatne. Najlepiej jest dla świętego spokoju założyć osobne konto dla jgd.
@Teec: znaczy ja to konto prywatne chciałem zostawić tylko na cele firmowe, tzn tam nie będzie żadnych transakcji prywatnych. Po prostu konto nazywa się prywatne, ale wszystko co na nim będzie, to tylko rzeczy "firmowe".
Konta firmowe wychodzą mniej korzystnie pod względem opłat, dlatego interesuje mnie taka zagrywka :P
dobra gadałem z kimś na czacie ING i wyszło, że zgodnie z regulaminem takie coś nie jest dozwolone. No cóż, sprytna zagrywka, żeby zarobić więcej na kontach firmowych ;(
@donpatryczek: Jak najbardziej tak. Zawsze byłem klientem #mbank i poszedłem tam założyć tzn dopisać sobie konto firmowe. Nie było problemu nigdy ani z apka. All in all mogę polecić. Podskocz sobie do punktu i wymagluj
@donpatryczek: oczywiście, że możesz używać prywatnego, ale jest to bardzo odradzane. Jeżeli fiskus będzie chciał ci zamrozić konto to jest szansa, że zamrozi całe, a nie tylko wydzielone subkonto firmowe. Ponadto kwestia zaliczania odsetek i opłat za prowadzenie - fiskus będzie się czepiał, twierdząc, że to nie są wydatki związane z jdg, tylko prywatne. Najlepiej jest dla świętego spokoju założyć osobne konto dla jgd.


@Teec: jak masz osobne firmowe, to
@rtg_: mogą wszystko, ale szansa na to, że WSA uchyli blokadę konta prywatnego jest duża, w przypadku konta mieszanego może mieć wątpliwości, więc osobne konta to większe bezpieczeństwo